Aktualności

Paterski pierwszym liderem „Hubala”

Trzy dni po ukończeniu Giro d’Italia, Maciej Paterski wygrał kryterium na punkty, otwierające zmagania w Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Został w ten sposób pierwszym liderem imprezy.

Wyścig etapowy klasy 2.1 rozpoczął się od prologu, którego wyniki nie zaliczane były do klasyfikacji generalnej. Miał on jednak wyłonić pierwszych liderów poszczególnych klasyfikacji. Do pokonania było 20 rund, 1,9 kilometra każda. „Pomarańczowi” przystąpili do zmagań w 8-osobowym zestawieniu, z dwoma kolarzami, którzy jeszcze w niedzielę ścigali się w Giro d’Italia – Maciejem Paterskim i Łukaszem Owsianem.

Jak się okazało 3-tygodnie na siodełku nie odebrały temu pierwszemu chęci do rywalizacji. Punktował on najbardziej regularnie, sięgając po zwycięstwo. Bardzo aktywni jechali też pozostali kolarze CCC Sprandi Polkowice. Punkty zgromadzili też Marcin Mrożek, Patryk Stosz, Michał Paluta i Jonas Koch.

Jutro odbędzie się 1.etap i to od razu ten „królewski”. W programie jest 6 premii górskich, w tym jedna na mecie, na Świętym Krzyżu.