Aktualności

Paterski w top 20 w Brussels Cycling Classic

Maciej Paterski uplasował się na 14. pozycji w belgijskim wyścigu jednodniowym o kategorii HC, Brussels Cycling Classic.

Wyścig rozgrywany był na drogach otaczających Brukselę, ze startem w jej centrum i metą na północno-zachodnich obrzeżach. Na trasie znajdowało się 13 krótkich, typowych dla Belgii wzniesień, a do pokonania było prawie 200 kilometrów.

Kolarze CCC Sprandi Polkowice rozpoczęli zmagania bardzo aktywnie, starając się załapać do ucieczki dnia. Grupa zawodników, która również chciała odjechać była jednak bardzo duża i przez pierwszą godzinę ścigania nikt nie uzyskał większej przewagi.

Ostatecznie „pomarańczowi” nie zdołali zapewnić sobie „przepustki” do prowadzącej grupki. Tymi, którzy się oderwali byli Maxime Cam (Fortuneo – Vital Concept), Alexandr Kolobnev (Gazprom-RusVelo), Kevin Van Melsen (Wanty – Groupe Gobert), Matteo Busato (Wilier – Southeast), Florent Delfosse (Wallonie – Bruxelles), Brecht Dhaene, Sander Cordeel (obaj Verandas Willems Cycling Team) i Gianni Marchand (Cibel – Cebon).

Peleton nie pozwolił im na uzyskanie zbyt dużej przewagi, pilnując, by nie przekroczyła ona 3 minut. Ok. 70 kilometrów przed metą grupa zasadnicza przyspieszyła i zaczęła zmniejszać straty. Akcja została skasowana ok. 40km przed końcem

Pomimo niezliczonych ataków w końcówce o zwycięstwie zadecydował masowy finisz. Wygrał go Tom Boonen (Etixx-Quick Step), pokonując Arnaud Demare (FDJ) i Nacera Bouhanniego (Cofidis). W sprincie uczestniczył Maciej Paterski, który na finałowych 2 kilometrach mógł liczyć na pomoc dwóch kolegów z ekipy. Zajął on 14. miejsce.