Aktualności

Paterski wygrywa prolog Bałtyk – Karkonosze Tour

Maciej Paterski wygrał prolog Bałtyk – Karkonosze Tour w Kołobrzegu i przystąpi do jutrzejszego, 1. etapu w koszulce lidera. 

Rywalizacja rozpoczęła się w bardzo smutnej atmosferze, gdyż w nocy poprzedzającej wyścig zmarł jego inicjator i wieloletni Dyrektor, Janusz Maceluch. Przed startem uczczono jego pamięć minutą ciszy.

Zmagania w Kołobrzegu miały podobny układ co w poprzednich latach i przeprowadzone zostały na krótkiej, ponad 1-kilometrowej rundzie. Zawodnicy podzieleni zostali na cztery grupy, w których walczyli o awans do wielkiego finału. W nim wystartowało 29 kolarzy. „Pomarańczowych” w decydującym biegu reprezentowali Maciej Paterski, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Kamil Małecki, Nikolay Mihylov i Eryk Latoń.

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice kontrolowali finałowy wyścig, rozdzielając między siebie punkty na pierwszych premiach. Później rywale przeprowadzili kilka akcji, a w tej najgroźniejszej wzięli udział Kamil Zieliński (Domin Sport), Lucas Liss (Team Germany) i Cameron Bayly (Attaque Gusto). Zieliński i Bayly zdołali awansować do czołowej „3”, ale nie byli w stanie pokonać najbardziej aktywnego Macieja Paterskiego. Zgromadził on na swoim koncie najwięcej punktów i został pierwszym liderem wyścigu. Na jutrzejszym, płaskim etapie z Kołobrzegu do Chociwela (193,9km), założy żółtą koszulkę.

Wyniki prologu Bałtyk – Karkonosze Tour, Kołobrzeg:

1. Paterski Maciej (CCC SPRANDI Polkowice) 15 pkt

2. Bayly Cameron (Attaque Team GUSTO) 11 pkt

3. Zieliński Kamil (DOMIN SPORT) 11 pkt

6. Latoń Eryk (CCC SPRANDI Polkowice) 5 pkt

8. Małecki Kamil (CCC SPRANDI Polkowice) 4 pkt

14. Taciak Mateusz (CCC SPRANDI Polkowice) 2 pkt

19. Kurek Adrian (CCC SPRANDI Polkowice)

26. Mihaylov Nikolay (CCC SPRANDI Polkowice)