Aktualności

Paweł Cieślik w czołowej “10” na 6.etapie Tour of Austria

Michal Schlegel i Jonas Koch jechali bardzo aktywnie w niezwykle szybkim wstępie 6.etapu Tour of Austria, a Paweł Cieślik wykończył go 10.miejscem na mecie.  

Info: 12 lipca, Knittelfeld – Wenigzell, 167,4km

Trasa: pagórkowata (premie 1., 2., 3.kategorii)

Za sprawą pofałdowanej trasy, profil etapu odpowiadał uciekinierom. Z tego powodu ponad połowa peletonu chciała załapać się do odjazdu. Początek zmagań był zatem nieustanną wymianą ciosów przy mocnym tempie. Liczniki na rowerach wskazały po pierwszej godzinie jazdy aż 53 pokonane kilometry!

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice byli wśród tych mocno zainteresowanych wywalczeniem miejsca w ucieczce. Początkowo ta sztuka udała się dwójce Jonas Koch i Michał Schlegel. Oderwali się oni od stawki w ramach 25-osobowej grupy, uzyskując blisko minutę przewagi.

Na pierwszej premii górskiej, 1.kategorii, czołówka się rozsypała, a przody wyłonili się Matej Mohoric i Alexey Lutsenko. Przez długi czas goniła ich 6-osobowa grupka, ale ostatecznie nie byli oni w stanie zniwelować swoich strat.

Duet utrzymał się na czele do samego końca, a tuż przed metą na akcję zdecydował się kolarz Astany. Sięgnął on po wygraną, pokonując mistrza Słowenii.

Paweł Cieślik był jednym z najmocniejszych kolarzy w peletonie, przyjeżdżając na kreskę na 10.miejscu, ze stratą 2:14.

Początek etapu była prawdziwa „wymianka”, atak za atak. – opowiadał Cieślik. – W końcówce, na zjeździe do podnóża ostatniego, krótkiego wzniesienia do mety, pilnowałem Dario Cataldo. Gdy Włoch zaatakował próbowałem ruszyć za nim. Nie dałem rady dojechać z nim, ale finiszowałem w pierwszym rzędzie peletonu.