Aktualności

Pechowy początek Etoile de Bessèges

O 1. etapie Etoile de Bessèges zawodnicy CCC Sprandi Polkowice będą musieli szybko zapomnieć. Zawodnicy w pomarańczowych barwach przyjechali na dalszych pozycjach, ze stratą czasową w klasyfikacji generalnej.

– Na początku etapu oderwała się spora grupa, w której nie mieliśmy żadnego swojego przedstawiciela. Obowiązek pogoni spadł na nas i staraliśmy się nie dopuścić do tego, by ucieczka dojechała do mety. W pogoni przeszkodziła nam kraksa, która podzieliła peleton na kilka grup. Naszym zawodnikom nic poważnego się nie stało, ale na pewno ten upadek odegrał sporą rolę w tym wyścigu. Do tego doszedł silny wiatr, który też nie ułatwiał jazdywyjaśniał Robert Krajewski, prezes zespołu CCC Sprandi Polkowice i dyrektor sportowy.

W pogoni nie mógł pomóc drużynie Stefan Schumacher, który od kilku dni był chory i musiał wycofać się z dalszej jazdy.

Przewaga ucieczki, która uformowała się na początku etapu przez długi czas utrzymywała się na poziomie ok. 2 minut. 30 kilometrów przed metę spadła do niewiele ponad minuty, ale wtedy też rozpoczęły się kolejne ataki z peletonu i z ucieczki.

Ostatecznie zwycięzca został wyłoniony po sprincie z kilkunastoosobowej grupki, a najszybszy był Kris Boeckmans (Lotto-Soudal). Pokonał on Edwarda Theunsa (Topsport Vlaanderen-Baloise) i Marco Coledana (Trek Factory Racing). Najwyżej z polkowickiej ekipy był Davide Rebellin, który zajął 82. miejsce, ze stratą 2:04. Tyle samo stracił Adrian Honkisz.

Wyniki 1. etapu Etoile de Bessèges, Bellegarde – Beaucaire, 152km

1. Kris Boeckmans (Lotto-Soudal)

2. Edward Theuns (Topsport Vlaanderen-Baloise)

3. Marco Coledan (Trek Factory Racing)

82. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) 2:04

86. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice)

146. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice) 14:15

149. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)

157. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)

159. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

164. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Stefan Schumacher (CCC Sprandi Polkowice)