Aktualności

Pechowy Royal Bernard Drome Classic dla „pomarańczowych”

Choroby dwóch kluczowych zawodników CCC Sprandi Polkowice przeszkodziły „pomarańczowym” w Royal Bernard Drome Classic.

Info: 26 lutego, Livron – Livron, 209km

Traska: pagórkowata

valencia

Główna ucieczka dnia powstała w okolicach 20.kilometra i załapało się do niej 5 kolarzy. Gatis Smukulis (Delko Marseille-Provence KTM), Jens Wallays (Sport Vlaanderen-Baloise), Nicolas Baldo (HP BTP-Auber 93), Martijn Tusveld (Roompot Oranje Peloton) i Kévin Lebreton (Armée de Terre) pracowali mocno, by uzyskać prawie 7-minutowe prowadzenie, a grupa CCC Sprandi Polkowice wraz Direct Energie kontrolowały sytuację w peletonie.

Pogoń przez „pomarańczowych” była bardzo utrudniona, gdyż z powodu choroby wycofali się Nikolay Mihaylov i Simone Ponzi. Zawodnicy polkowickiego zespołu musieli sobie radzić w „6”.

W „6” jechała też w drugiej połowie zmagań ucieczka, gdyż odpadł Tusveld, a w jego miejsce wjechała dwójka Agua Blue Sport, Lars Petter Nordhaug i Calvin Watson. Gdy duet ten przeskoczył z peletonu do czołówki, różnica wynosiła ok. 1:30.

W pagórkowatym terenie grupka się rozsypała, a ostatnimi złapanymi uciekinierami byli Watson i Baldo. Zostali oni wchłonięci 45 kilometry przed metą.

Kolejne kilometry obfitowały w ataki, co mocno podzieliło stawkę. Niestety zawodnicy CCC Sprandi Polkowice nie zdołali utrzymać się w przerzedzonej, ok. 30-osobowej grupie.

Na krótkiej, ale stromej „hopce” tuż przed metą doszło do zdecydowanego przyspieszenia. Zaatakował Sebastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect) i utrzymał swoją niewielką przewagę w technicznej końcówce. Kreskę przeciął tuż przed Arturem Vichot (FDJ) i Janem Bakelandsem (AG2R La Mondiale).

Frantisek Sisr był pierwszym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice na mecie (55.miejsce).

Wyniki