Aktualności

Pierwsze podium dla Gregi Bole w Andaluzji

Słodko-gorzki był początek wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol dla grupy CCC Sprandi Polkowice. Grega Bole wywalczył pierwsze podium dla ekipy w sezonie 2015, ale trzech „pomarańczowych” brało udział w dużej kraksie w końcówce i doznało obrażeń.

Z jednej strony cieszę się z podium, ale z drugiej, w pełnej radość przeszkadza fakt, iż wielu kolarzy, w tym kilku z naszej ekipy, leżało w kraksie – powiedział Grega Bole. – Gdy wydarzył się ten wypadek, ok. 4km przed metą, jechaliśmy razem, obok siebie całą drużyną. Nie wiem jak mi i Maciejowi Paterskiemu udało się uniknąć wywrotki. Mieliśmy po prostu dużo szczęścia. Później Maciek wykonał świetną pracę w końcówce i pomógł wyprowadzić mnie na dobrą pozycję do sprintu. Za to należą się duże podziękowania. Z dzisiejszego wyniku jestem zadowolony i cieszy mnie fakt, że czuję się lepiej niż w Almerii i Murcji. Choć wciąż nie jestem jeszcze w najwyższej dyspozycji.

Etap 1a rozpoczął od uformowania się 4-osobowej ucieczki. Jechali w niej Reinier Honig (Team Roompot), Chris Jones (UnitedHealthcare), Aleksandr Komin (RusVelo) i Ibai Salas (Burgos-BH). Zbudowali sobie przewagę na poziomie ok. 2:30 i utrzymywali ją przez długi czas. Zaczęła ona szybko maleć, gdy zawodnicy minęli znak informujący o tym, iż do mety pozostało 50 kilometrów.

Sander Helven (Topsport Vlaanderen – Baloise) zdecydował się na solową akcję chwilę po tym, gdy wcześniejsi uciekinierzy zostali doścignięci. Jego akcja również została jednak skasowana, ok. 18km przed końcem.

Na finałowych kilometrach tempo w peletonie było bardzo mocne i praktycznie niemożliwe było oderwanie się na większą odległość. Wszystko zapowiadało sprint peletonu. Niestety taki scenariusz zakłóciła spora kraksa, w którą zamieszanych było wielu zawodników. Leżeli m.in. Stefan Schumacher, Łukasz Owsian i Adrian Honkisz.

Pim Ligthart (Lotto-Soudal) był tym, który najlepiej poradził sobie w tym zamieszaniu. Uniknął kraksy i ruszył po zwycięstwo. Grega Bole również należał do tych, którym udało się bezpiecznie dojechać do mety i zrobił to w dużym stylu, na 3.miejscu, ze stratą 2 sekund do triumfatora. Maciej Paterski także zameldował się w czołówce, na 8.pozycji.

Popołudniu rozegrana zostanie 8,2-kilometrowa czasówka w Coria del Río.

Wyniki etapu 1a Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol

1. Pim Ligthart (Lotto-Soudal)

2. Fabio Silvestre (Trek Factory Racing) 0:02

3. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)

8. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

41. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice) 1:02

58. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) 1:43

83. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice) 3:36

137. Stefan Schumacher (CCC Sprandi Polkowice) 7:31

139. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) 7:43