Pieter Weening wygrywa 70 Tour de Pologne

Zwycięzca jazdy indywidualnej na czas, która była ostatnim etapem wyscigu Tour de Pologne, został Bradley’a Wigginsa (Sky). Na mecie w Krakowie pokonał Fabiana Cancellarę i Taylora Phineya. Zwycięzcą całego wyścigu został Pieter Weening (Orica GreenEDGE).

Ostatnim akcentem 70 edycji wyścigu Tour de Pologne była jazda indywidualna na czas. Kolarze mieli do pokonania dystans 37 kilometrów z Wieliczki do Krakowa. Trasa czasówki była bardzo trudna. Pierwsza jej cześć, po starcie z Wieliczki prowadziła w ternie mocno pagórkowatym, natomiast końcówka była stosunkowo płaska i prowadziła ulicami Krakowa z metą na Starym Rynku.

Najlepszy czas przejazdu „wykręcił” Bradley Wiggins (Sky). Odniósł zdecydowane zwycięstwo z czasem 46’36”. Drugi czas, gorszy od zwycięzcy o 56 sekund, uzyskał kolejny z faworytów, Fabian Cancellara (RasioShack-Leopard). Jako trzeci, z czasem gorszym o 1:14 sek. trasę czasówki pokonał Taylor Phinney (BMC Racing Team).

Nikolay Mihaylov na mecie czasówki w Krakowie.

W jeździe indywidualnej na czas najwyżej sklasyfikowanym z zawodników CCC Polsat Polkowice został Nikolay Mihaylov, który ukończył czasówkę na 13.miejscu. Do zwycięzcy stracił 2 min. 26 sek.

Zwycięzcą, jubileuszowej, 70 edycji wyścigu Tour de Pologne, został zwodnik ekipy Orica GreenEDGE, Pieter Weening. Davide Rebellin ukończył wyścig na 21.miejscu.