Aktualności

Piotr Gawroński w koszulce lidera Bałtyk-Karkonosze Tour

Zwycięzcą prologu rozpoczynającego rywalizację kolarzy w XX Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Bałtyk – Karkonosze Tour, został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Piotr Gawroński.

Na początek ścigania kolejnej etapówki zaliczanej do cyklu kolarskiej BGŻ ProLigi, był prolog rozegrany w niedzielę 20 maja ulicami Kołobrzegu. Rozegrany on został w formie kryterium składających z trzech wyścigów eliminacyjnych z których wyłoniono do wyścigu głównego po 10 zawodników. Zwycięzca kryterium został automatycznie pierwszym liderem wyścigu.

Kolarze ścigali się na trasie długości 30 kilometrów, która prowadziła ulicami Kołobrzegu, na dość trudnych technicznie rundach. Już w wyścigach eliminacyjnych, o żółty trykot lidera mocno rywalizowali kolarze BDC MarcPol i CCC Polsat Polkowice. W końcowej rozgrywce, Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice) pokonał Mateusza Komara (BDC MarcPol) i Pawła Bernasia (GKS Cartusia Kartuzy).

Do dzisiejszego, pierwszego etapu wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour, z Kołobrzegu do Gryfic (105 km) w żółtej koszulce lidera wyścigu wystartuje Piotr Gawroński.