Aktualności

Piotr Wadecki: „założenia na 3.etap zrealizowaliśmy w stu procentach”

W dniu wczorajszym zakończyły się zmagania kolarzy CCC Polsat Polkowice w wyścigu Vuelta Andalucia. Davide Rebellin ukończył wyścig na wysokim, 9.miejscu.

Po zakończeniu ostatniego, trzeciego etapu wyścigu, na którym Davide Rebellin finiszował na trzecim miejscu,dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki, podzielił się swoimi spostrzeżeniami dziennikarzowi portalu www.naszosie.pl.

„To był bardzo ciężki etap, cały zespół jechał na Davide i miał za zadanie pilnowanie go do finałowego podjazdu, tak aby w końcówce Włoch mógł powalczyć z najlepszymi. Na jednym ze zjazdów nasz lider upadł, jednak szybka pomoc ekipy technicznej i kolegów z zespołu sprawiła, że Davide wrócił do gry. Na finałowym podjeździe Rebellin zaatakował, jechał po zwycięstwo etapowe, jednak na koło siadł mu Alejandro Valverde, doskoczył do nich Spilak i ostatecznie, po odczycie z fotofiniszu, zajął trzecią pozycję.Jestem pełen podziwu dla tego zawodnika, wielu przed sezonem twierdziło, że angaż Włocha to niezbyt trafny wybór. Jak się okazuje to było bardzo dobre posunięcie. Doświadczenie w peletonie ma dużo większe znaczenie niż wiek. Świadczą o tym wyniki, a myślę że Davide nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.Zrealizowaliśmy to co założyliśmy sobie przed etapem w stu procentach”. – zakończył Piotr WAdecki

A tak swój sukces na trzecim etapie podsumował Davide Rebellin:

Spodziewałem się, że końcówka zadecyduje o losach etapu, nie miałem nic do stracenia, zaatakowałem pierwszy, szybko dojechał do mnie Valverde, potem Spilak. Jak się później okazało, Valverde był dziś nie do pokonania. Na samej kresce wyprzedził mnie też Spilak. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony, pewnie że lepiej byłoby wygrać, ale jestem szczęśliwy także z trzeciego miejsca”

źródło: www.naszosie.pl (Artur Machnik)