Aktualności

Plan lidera BGŻ ProLigi przed Memoriałem A.Trochanowskiego.

Zbliżający się miesiąc będzie dla polskich kolarzy wyjątkowo pracowity. W kalendarzu BGŻ ProLigi znalazły się bowiem aż cztery imprezy, w tym trzy wyścigi etapowe.

Maj rozpocznie się Memoriałem Trochanowskiego w Baboszewie, trzy dni później rozpocznie się ceniony wyścig Szlakiem Grodów Piastowski, a następnie kolarze przeniosą się do Krakowa na Małopolski Wyścig Górski, by zakończyć miesiąc startem w wieloetapówce Bałtyk – Karkonosze.

Koszulkę lidera BGŻ Proligi przez cały kwiecień nosił Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Oto co o swoich planach i zamierzeniach utytułowany kolarz mówi na kilka dni przed kolejną imprezą zaliczaną do prestiżowego cyklu:

„Po wygranym wyścigu Hellena Tour kilka dni wypoczywałem. Bardziej się nawet kurowałem, bo lekko się przeziębiłem na zimnym i deszczowym ostatnim etapie. Od czwartku zacząłem już ciężkie górskie treningi, które są bardziej ułożone pod przygotowania do Grodów Piastowskich. Memoriał Trochanowskiego traktuję trochę bardziej ulgowo, zdaje sobie bowiem sprawę, że jest to płaski wyścig i tradycyjnie główne role w Baboszewie będą odgrywali sprinterzy i kolarze specjalizujący się w płaskich klasykach. Ja wystartuje z nastawieniem, by jak najlepiej pomóc kolegom z teamu, którzy dobrze czują się w takich wyścigach. Mam nadzieje, że koszulka BGŻ ProLigi po „Trochanie” zostanie w naszym zespole”.

 

źródło: bgzproliga.pl