Aktualności

Pluciński 15. w klasyfikacji generalnej Tour des Fjords

Po ostatnim etapie, który stał pod znakiem silnego wiatru i podziału peletonu, Leszek Pluciński zajął 15.miejsce w końcowej klasyfikacji.

Info: Etap 5, 28 maja, Hinna Park – Stavanger, 163km

Trasa: pofałdowana (dwa premiowane podjazdy)

Profil Etape 5 - Tour des Fjords 2017

Przebieg zmagań

Albert Timmer (Team Sunweb), Jerome Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert) i Rune Almindsø Andersen (ColoQuick CULT)  oderwali się po ok. 20 kilometrach, później uzyskując 4 minuty przewagi. Jak się później okazało, tego dnia różnica ta nie miała większego znaczenia, gdyż na wietrze tempo w peletonie wzrosło, stawka się podzieliła i uciekinierzy zostali szybko doścignięci.

Z przodu utrzymała się ściska czołówka klasyfikacji generalnej, a z tyłu zostali m.in. Jonas Koch i najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC Sprandi Polkowice, Leszek Pluciński. Starali się oni zniwelować minutową różnicę, ale ich pogoń została zakłócona ok. 30 kilometrów przed metą. Na jednym z podjazdów zrobił się zator, po zatrzymaniu jednego z samochodów i kolarze musieli się zatrzymać.

Na tym samym wzniesieniu z pierwszej grupy zaatakowała dwójka z Team Joker oraz Jaco Venter (Dimension Data). Ich odjazd był jednak cały czas kontrolowany i został skasowany 11km przed metą. Pomimo kilku akcji w końcówce, o zwycięstwie zadecydował sprint z kilkunastoosobowej czołówki i po raz kolejny swoją dominację potwierdził Edvald Boasson Hagen (Dimesnion Data), wyprzedzając Timo Roosena (Team LottoNL-Jumbo) i Jeroena Meijersa (Roompot-Nederlandse Loterij). Tym triumfem Norweg zapewnił sobie zwycięstwo w całym wyścigu, pokonując Driesa Van Gestela (Sport Vlaanderen – Baloise), który prowadził od 1.etapu i Roosena.

Leszek Pluciński zajął ostatecznie na etapie 46.miejsce, tracąc do zwycięzcy 2:32. Zachował jednak miejsce w czołowej „20” klasyfikacji generalnej, kończąc zmagania z 15.lokatą.

Wyniki