Pluciński 5. w generalce Bałtyk – Karkonosze Tour

Leszek Pluciński zajął 5.miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej Bałtyk – Karkonosze Tour.

Info: Etap 5, 21 maja, Kowary – Przełęcz Okraj, 11,6km (ITT)/ Etap 6, 21 maja, Piechowice – Karpacz, 89,3km

w5-1024x580

w6-1024x485

Trasa: czasówka pod górę(śr. 5%, max. 13%)/górzysty (4 premie górskie, meta na krótkim podjeździe)

„Pomarańczowi” wygrywali w czasówce pod przełęcz Okraj w ostatnich dwóch edycjach. Tym razem ich passa została jednak przerwana. Dokonał tego niespodziewanie zaledwie 18-letni Vadim Pronskiy (Astana City). Pokonał on nowego lidera, Marka Rutkiewicza (Wibatech 7r Fuji) o 8 oraz Adama Stachowiaka (Voster) o 18 sekund.

Najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice był Leszek Pluciński, który wykręcił 4. czas (39 sekund straty). Dwukrotny triumfator Bałtyk – Karkonosze Tour i seryjny zwycięzca w tej jeździe indywidualnej, Mateusz Taciak, tym razem był 9 (1:29 za zwycięzcą).

Z uwagi na krótki dystans i ciężką trasę popołudniowego etapu, tempo rywalizacji było bardzo intensywne. Dochodziło do licznych ataków i po serii przyspieszeń uformowała się 3-osobowa czołówka. Znaleźli się w niej Paweł Bernas (Domin), Grigoriy Shtein (Astana City) i Vladyslav Soltasiuk (Kolss). Trójka ta zdołała dowieźć ok. minutowe prowadzenie do mety, a najszybszy na finiszowych metrach pod górę był Shtein. Bernas był drugi, a Soltasiuk trzeci.

Leszek Pluciński zameldował się na „kresce” na 8.miejscu, przyjeżdżając z innymi faworytami klasyfikacji generalnej. Kolarz CCC Sprandi Polkowice zakończył 6-etapowe zmagania na 5.miejscu, a całą imprezę wygrał Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji). Na podium stanęli także Pronskyi i Stachowiak.