Aktualności

Pluciński 7. na deszczowym etapie Tour des Fjords

Po 9.miejscu Jonasa Kocha na otwierającym zmagania etapie Tour des Fjords, Leszek Pluciński wywalczył kolejną lokatą w czołowej „10” dla „pomarańczowych” .

Info: Etap 2, 25 maja, Gulen – Norheimsund, 185,1km

Pogoda: Chłodno, deszczowo

Trasa: pofałdowana  (trzy premiowane podjazdy)

Profil Etape 2 - Tour des Fjords 2017

Przebieg

Z uwagi na mocne tempo nikt nie był w stanie oderwać się podczas pierwszych dwóch godzin etapu. Dopiero w okolicach 80.kilometra Sondre Kristiansen (Uno-X), Jonathan Lastra (Caja Rural) i Rasmus Bogh Wallin (ColoQuick CULT) zdołali wypracować większą przewagę, odjeżdżając na 2,5 minuty.

Tym razem peleton nie pozwolił, by doszło do podobnej sytuacji co dzień wcześniej, gdy ucieczka dojechała do mety. Kontrolował zatem różnicę, kasując odjazd bardzo wcześnie, bo ok. 60 kilometrów przed metą. Grupka została doścignięta przez topniejący peleton, który dzielił się w pagórkowatym terenie,  na śliskim od deszczu asfalcie.

Kolejny ruch wykonał Timo Roosen (Team LottoNL-Jumbo). Zaatakował on solo i uzyskał 40-sekundowe prowadzenie. Grupa goniąca, która skurczyła się do 16 kolarzy i uwzględniała Leszka Plucińskiego, próbowała zniwelować tę stratę, ale pogoń ta nie okazała się skuteczna. Roosen wjechał na metą z zapasem 2 sekund nad peletonikiem, który przyprowadził Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Trzeci był August Jensen (Team Coop). Na 7.miejscu finiszował Leszek Pluciński i po 2.etapie plasuje się on na 11.pozycji w klasyfikacji generalnej.

Wyniki