Aktualności

Pluciński drugi na „królewskim” etapie CCC Tour – Grody Piastowskie

Leszek Pluciński zajął drugie miejsce w pojedynku górali na „królewskim” etapie CCC Tour – Grody Piastowskie i został wiceliderem klasyfikacji generalnej.

Info: Etap 2, 6 maja, Dzierżoniów – Srebrna Góra (Twierdza), 128km

Trasa: górska, meta na podjeździe (Przełęcz Woliborska – 14,2km, Przełęcz Sokoła – 37,3km, Przełęcz Walimska – 46,5km,  Przełęcz Jugowska – 68,8km, Przełęcz Woliborska – 87,8km, Srebrna Góra – meta)

II-etap-profil-CCC-TOUR-GP-2017_scalled

Na początku decydującego o końcowej klasyfikacji generalnej etapie, oderwała się 6-osobowa ucieczka. Co prawda nie było w niej „pomarańczowych”, ale nie miało to większego znaczenia, gdyż grupka ta nie utrzymała się na czele zbyt długo. Na półmetku stawka jechała już razem.

Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak zbyt długo, a w drugiej fazie zmagań czołówka skurczyła się znacznie. Na końcowe kilometry wjechała 13-osobowa grupa, a w niej byli Leszek Pluciński i Michał Paluta. Obecny był również Marek Rutkiewicz, który na ostatnim podjeździe zostawił wszystkich za sobą, sięgając po wygraną.  Pluciński zameldował się na szczycie Srebrnej Góry na drugim miejscu, tuż przed Emanuelem Piaskowym (Team Hurom).

Z 13-osobowej czołówki, która uformował się pod koniec, co chwila ktoś próbował skoków. Ja, na zmianę z Michałem Palutą je kasowaliśmy. U podnóża finałowego podjazdu pod Srebrną Górę zaatakował Marek Rutkiewicz i tym razem tylko ja byłem w stanie utrzymać jego koło. 1,5km przed metą Marek ponownie przyspieszył i na tę akcje nie byłem już niestety w stanie odpowiedzieć. Wygrał dziś najsilniejszy zawodnik – tłumaczył na mecie Leszek Pluciński. – Czułem się dobrze i z jednej strony jestem zadowolony z tego wyniku, ale też pozostaje niedosyt, bo ciężko trenowałem, by być teraz w najwyższej formie i wygrywać.

Rutkiewicz prowadzi w klasyfikacji generalnej, a Pluciński plasuje się tuż za nim ze stratą 26 sekund. Do końca pozostał jeden stosunkowo płaski etap do Polkowic.

Wyniki