Podlasie Tour: Delle Stelle 4. na ostatnim etapie, Kurek 8. w generalce

Christian Delle Stelle uplasował się tuż za podium na ostatnim etapie Podlasie Tour, finiszując na czwartym miejscu. W końcowej klasyfikacji najwyżej z „pomarańczowych” uplasował się triumfator prologu, Adrian Kurek.

Zmagania zakończyły się 148-kilometrowym odcinkiem wokół Zambrowa. Profil był stosunkowo płaski, ale nie oznaczało to, że będzie łatwo. Wielu zawodników wciąż było w grze o podium w generalce i wielu chciało powalczyć o sukces etapowy. Z tego powodu od samego startu dochodziło do licznych prób odjazdu. W pierwszych akcjach obecni byli m.in. Tomasz Kiendyś oraz Adrian Kurek. Peleton nie miał zamiaru ich jednak odpuścić i w obu przypadkach ich przewaga nie przekroczyła 30 sekund.

W ucieczkę dnia zabrała się trójka zawodników zagranicznych, Adriaan Janssen (Jo Piels), Hampus Anderberg i Pierre Moncorge (Bliz Merida). Wypracowali ponad półtorej minuty przewagi, ale było to zdecydowania zbyt mało, by myśleć o dojechaniu do mety przed grupą zasadniczą.

Zgodnie z oczekiwaniami zostali wchłonięciu, ok. 20 kilometrów przed metą. Tempo było bardzo mocne, a w peletonie doszło do kilku kraks. Podzieliły one stawkę i wprowadziły sporo zamieszania. Wielu zawodników musiało gonić czołówkę i sprinterzy nie mogli liczyć na wszystkich swoich pomocników.

O zwycięstwie zadecydował masowy sprint, a w nim najlepszy był Stefan Poutsman (Jo Piels), przed Kristsem Neilandsem (Rietumu – Delfin) i Erikiem Baską (AWT-GreenWay). Christian Delle Stelle finiszował tuż za nimi, jako czwarty. Adrian Kurek przyjechał w głównej grupie, jednak sędziowie naliczyli zwycięzcy i drugiemu 3 sekundy przewagi. Kurek stracił swoje piąte miejsce w generalce i ukończył rywalizację na 8. pozycji, najwyższej spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice. W pierwszej „10” zmieścił się również Grzegorz Stępniak, który był 9.

Cały wyścig padł łupem Andriya Vasylyuka (Kolss-BDC), a na podium obok niego stanęli jego towarzysze z ucieczki na 1. etapie, Kamil Zieliński (Domin Sport) oraz Matvey Nikitin (Seven Rivers).