Aktualności

Podlasie Tour: Kurek stracił prowadzenie, Delle Stelle najwyżej

Nie udało się „pomarańczowym” obronić prowadzenia w klasyfikacji generalnej Podlasie Tour. Po wczorajszym prologu, w którym kolarze CCC Sprandi Polkowice zajęli całe podium, tym razem finiszowali poza pierwszą „szóstką”. 

1. etap liczył 188 kilometrów i rozgrywał się wokół miejscowości Wysokie Mazowieckie. Większość trasy prowadziła po 15,9-kilometrowej rundzie, pokonywanej aż 11 razy. Znajdował się na niej jeden niewielki podjazd.

Od początku dochodziło do licznych ataków, które doprowadziły do powstania 8-osobowej ucieczki. Później dołączyli do nich kolejni, a wśród nich był m.in. Tomasz Kiendyś. Po kilku kolejnych skokach z przodu pozostała jednak tylko siódemka, składająca się wyłącznie z zawodników zagranicznych. Przedstawiciele polkowickiej ekipy byli cały czas mocno pilnowani i trudno im było się oderwać.

Odjazd ten został skasowany ok. 70 kilometrów przed metą. W kolejnej akcji wzięło udział 6 kolarzy. Wypracowali sobie oni ponad 2 minuty przewagi, która została zanotowana 25 kilometrów przed kreską. Z tej czołówki, w bezpośredniej walce o zwycięstwo uczestniczyli Kamil Zieliński, Andrij Wasiliuk i Matwiej Nikitin. Na finiszu najszybszy był ten pierwszy, pokonując Wasiliuka, nowego lidera wyścigu. Nikitin zameldowali się 3. miejscu. Za nimi przyjechało pozostałych trzech uciekinierów, a następnie peleton. W nim finiszowali „pomarańczowi”, a jako pierwszy z nich, „kreskę” przeciął Christian Delle Stelle. Zajął on 9. miejsce.