Aktualności

Polsat nadal sponsorem tytularnym ekipy CCC

Jak poinformował Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice, w sezonie kolarskim 2012 Telewizja Polsat będzie nadal współsponsorem szosowej ekipy kolarskiej.

W sezonie 2012, szosowa ekipa kolarska została zarejestrowana jako ekipa Professional Continental pod nazwą CCC Polkowice. W wyniku rozmów jakie zostały przeprowadzone przez Prezesa NG2, Pana Dariusza Miłka z właścicielem Telewizji Polsat, zostały ustalone zasady dalszej współpracy w zakresie sponsoringu ekipy kolarskiej co pozwoliło do powrotu Polsatu do nazwy ekipy jako sponsora tytularnego.

Od początku istnienia zawodowej grupy kolarskiej, od 2000 roku, Telewizja Polsat bardzo mocno angażuje się w propagowanie sportu kolarskiego zostając sponsorem medialnym ekipy Mat Ceresit CCC. W sezonie kolarskim 2002, kiedy ekipa z Polkowic wzmacnia swoje szeregi zostając jedną z najlepszych polskich ekip zawodowych, Telewizja Polsat zostaje współsponsorem ekipy i w następnym roku jako CCC Polsat wchodzi do I dywizji zawodowych ekip kolarskich, bierąc udział w prestiżowym wyścigu Giro d’Italia. Związki telewizji z „pomarańczowymi” trwają nieprzerwanie od 2000 roku i dobrze się stało, że kolarze z Polkowic nadal będą ścigać się w koszulkach na których nie zabraknie logotypu Telewizji Polsat.