Aktualności

„Pomarańczowa” reprezentacja Polski na Czech Cycling Tour

Równolegle do wyścigu Sibiu Cycling Tour (Rumunia), druga część ekipy „pomarańczowych” weźmie udział w rozpoczynającym się dzisiaj wyścigu Czech Cycling Tour (kat. UCI 2.2)

Sześciu kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice pojedzie jako reprezentacja Polski w rozpoczynającej się dzisiaj etapówce Czech Cycling Tour. W składzie znaleźli się: Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak i Grzegorz Stępniak. Skład uzupełnił sprinter ekipy ActiveJet, Konrad Dąbkowski.

Wyścig składa się z czterech etapów i będzie rozgrywany w dniach 17-20.07. br. Rozpoczyna go tradycyjnie jazda drużynowa na czas, która w tym roku prowadzi po stosunkowo płaskiej trasie wokół miejscowości Moravska Třebová. Jej długość wynosi 21,7 kilometra. Kolejne etapy wyścigu prowadzą po górach i nie należą do najłatwiejszych. Najtrudniejszy, „królewski” etap wyścigu ma prawie 200 kilometrów długości a na jego trasie organizatorzy wyznaczyli aż siedem górskich premii z bardzo wymagającymi podjazdami.

Program wyścigu:

1 etap (17.07); Moravská Třebová (21,7 km), jazda drużynowa na czas;

2 etap (18.07); Olomouc – Mohelnice (157,6 km);

3 etap (19.07); Zábřeh – Šternberk (199,7 km);

4 etap (20.07); Olomouc – Dolany (144,9 km);

 

info: A.Dyszyński