Aktualności

„Pomarańczowe” podium w Dzierżoniowie

Zwycięzcą Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Dzierżoniowie został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak. Pokonał swoich klubowych kolegów: Jarosława Marycza i Łukasza Owsiana.

Na starcie dzierżoniowskiego kryterium kolarskiego w kategorii elita, stanęło 74 kolarzy reprezentujących wszystkie polskie ekipy zawodowe (w tym sezonie kolarskim jest ich aż sześć) a także liczne ekipy reprezentujące amatorskie kluby kolarskie. Trasa kryterium przebiegała jak zwykle ulicami Dzierżoniowa a rundę długości 1500 metrów kolarze musieli pokonać 30 razy.

Tuż po starcie kolarzy w peletonie rozpoczęły się rozliczne ataki i próby odjazdów. Na każdej z rund sytuacja na czele peletonu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Wśród atakujących pojawiały się pomarańczowe koszulki ekipy CCC, która do Dzierżoniowa przyjechała w dość dużym składzie. Na czele pojawiały się również zawodnicy ekip Wibatech Brzeg, Bank BGZ Team i Las Vegas Power Energy Drink.

Pokonując jedną z kolejnych rund na dość skuteczny atak zdecydowali się Bartłomiej Matysiak i Łukasz Owsian. Odskoczyli od zasadniczej grupy na kilkanaście metrów i sukcesywnie powiększali swoja przewagę. Kiedy przewaga była dość spora a peleton nie był w stanie jej zlikwidować, kolejni kolarze CCC zainicjowali skuteczną próbę przeskoku do uciekającej dwójki. Tym sposobem na czele uformowała się pięcioosobowa grupka kolarzy CCC Polsat Polkowice, którzy nie zagrożeni podążali do mety po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwszy na kresce zameldował się inicjator ucieczki, Bartek Matysiak. Jako drugi, linię mety minął Jarosław Marycz, a tuż za nim był Łukasz Owsian.

 

Wyniki Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Dzierżoniowie

1. Bartłomiej Matysiak 1:05:07

2. Jarosław Marycz

3. Łukasz Owsian

4. Paweł Charucki

5. Marek Rutkiewicz

23. Tomasz Kiendyś 0:37

34. Adrian Kurek

39. Piotr Gawroński

40. Mateusz Taciak

45. Adrian Honkisz

46. Mateusz Nowak 0:51