Aktualności

„Pomarańczowi” bez strat po 1. etapie Tour of Croatia

Sacha Modolo wygrał 1.etap Tour of Croatia i został pierwszym liderem wyścigu. „Pomarańczowi” zameldowali się bezpiecznie w peletonie, nie tracąc przed najtrudniejszymi etapami czasu w klasyfikacji generalnej.

Info: 18 kwietnia, etap 1, Osijek – Koprivnica, 227km

Pogoda: deszczowo, zimno

Trasa: płaska

-1489493060

Wyścig rozpoczął się od maratońskiego etapu, gdyż liczył aż 227 kilometrów. Z powodu tak długiego dystansu, peleton pozwolił 5-osobowej grupce, w której jechali Jannik Steimle (Team Felbermayr – Simplon Wels), Nikolay Trusov (Gazprom-RusVelo), Gregor Gazvoda (Adria Mobil), Ahmet Akdilek (Torku-Şekerspor) i Michael O’ Loughlin (Team Wiggins), na uzyskanie ponad 10-minutowej przewagi.

Peleton prowadzony przez ekipy Astana i Nippo Vini Fantini zmniejszał straty, by doścignąć śmiałków na ostatnich 15 kilometrach.

W końcówce nie dochodziło do żadnych prób późnych ataków i zgodnie z oczekiwaniami o wszystkim zadecydował masowy sprint. Grupa CCC Sprandi Polkowice nie nominowała na ten wyścig żadnego sprintera, koncentrując się na etapach górskich i klasyfikacji generalnej, dlatego nie uczestniczyła w bezpośredniej walce o czołowe lokaty na tym odcinku.

Pojedynek sprinterski wygrał Sacha Modolo (UAE Team Emirates), pokonując dwójkę z Nippo – Vini Fantini, Eduarda Michaela Grosu i Nicolasa Mariniego.

Wyniki