Aktualności

„Pomarańczowi” kontynuują hiszpańską kampanię startem w Ruta del Sol

Zawodnicy, którzy rozpoczęli sezon hiszpańskimi startami pozostaną na Półwyspie Iberyjskim i przystąpią do wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta del Sol (14-18.02, 2.HC).

W andaluzyjskiej imprezie „pomarańczowych” poprowadzi Amaro Antunes, które ze znakomitej strony pokazał się w swoim debiucie, podczas Volta a la Comunitat Valenciana. Zajął w nim 10.miejsce w końcowej klasyfikacji i był jednym z najsilniejszych oraz najbardziej aktywnych zawodników w górach.

Na dobry wynik na poszczególnych etapach liczy także Jan Tratnik. Słoweniec jeździ na początku sezonu aktywnie i ma nadzieje, że uda mu się wykorzystać dobrą dyspozycję na ostatnim etapie, 14-kilometrowej jeździe na czas.

W Hiszpanii sprinterzy powinni przynajmniej raz, 3.dnia zmagań, mieć okazję do walki o sukces etapowy. Marko Kump oraz Jonas Koch będą na to gotowi. Kamil Gradek, Patryk Stosz oraz Łukasz Owsian nastawiają się na pomoc kolegom oraz akcje zaczepne.

Vuelta a Andalucia Ruta ma bardzo górzystą trasę. Już pierwszego dnia imprezy kolarze zmierzą się z 6 premiami górskimi (trzy 3., dwie 2. i jedna 1.kategorii), choć końcówka prowadzić będzie po płaskim. Następnego dnia będzie równie dużo wspinania (pięć kategoryzowanych premii), ale na mecie będą już większe różnice. Wszystko za sprawą mety na wzniesieniu, Alto de Allanadas – 4,5km, śr. 10,8%, max. 17,5%.

Etap trzeci jest stosunkowo płaski i wydaje się, że tam grupa zasadnicza powinna wjechać na „kreskę” w komplecie. Czwarty odcinek ma w swoim programie premie 1. i 3.kategorii w połowie zmagań oraz krótki, brutalny podjazd do mety. Liczy on mniej niż 2 kilometry, ale fragmentami nachylenie sięga tam aż 18%.

Zwycięzcę klasyfikacji generalnej wyłoni 14-kilometrowa, płaska jazda na czas wokół Barbate.

Cały wyścig będzie transmitowany na antenie Eurosport 2.

Program wyścigu:

14 lutego, Etap 1 – Mijas – Granada (197,6km), relacja w Eurosport 2 od 15:30

15 lutego, Etap 2 – Otura – La Guardia de Jaén (140km), relacja w Eurosport 2 od 15:30

16 lutego, Etap 3 – Mancha Real – Herrera (165,1km), relacja w Eurosport 2 od 15:30

17 lutego, Etap 4 – Sevilla – Alcalá de los Gazules (191,2km), relacja w Eurosport 2 od 15:30

18 lutego, Etap 5 – Barbate – Barbate (14,2km, ITT), relacja w Eurosport 2 od 15:30

Skład CCC Sprandi Polkowice na Vuelta a Andalucia Ruta del Sol: Amaro Antunes, Jan Tratnik, Michal Schlegel, Marko Kump, Kamil Gradek, Łukasz Owsian