Aktualności

„Pomarańczowi” ma Memoriał Trochanowskiego i Siemińskiego

Dwa polskie wyścigi jednodniowe, z szybką, płaską trasą czekają na „pomarańczowych” w majowy weekend – Memoriał Andrzeja Trochanowskiego (1 maja) i Memoriał Romana Siemińskiego (2 maja).

Obie imprezy zaliczane są do kalendarza UCI, posiadają kategorię 1.2 i rozgrywane są na płaskiej pętli po mazowieckich szosach. Z uwagi na otwarte tereny, często wiatr odgrywa w nich istotną rolę.

Memoriał Andrzeja Trochanowskiego odbędzie się na rundzie o długości 21,1km, która będzie pokonywana 8-krotnie (łącznie 168,8km), natomiast Memoriał Romana Siemińskiego liczyć będzie 162,9km, na które składać się będzie 9 rund, 18,1km każde.

W związku z nizinną trasą, grupa CCC Sprandi Polkowice nominowała do startu szybki skład, z Alanem Banaszkiem, Pawłem Franczakiem i Frantiskiem Sisrem. Cała trójka jest w stanie powalczyć o zwycięstwo na finiszu, a Kamil Gradek, Szymon Sajnok, Adrian Kurek i Mateusz Taciak jak mało kto potrafią wyprowadzić swojego sprintera na dogodną pozycję na końcowych metrach. Będą również odpowiedzialni za aktywną jazdę i pilnowanie, by żaden niedogodny dla „pomarańczowych” odjazd nie dojechał do mety.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Andrzeja Trochanowskiego (1.2, 1 maja) i Memoriał Romana Siemińskiego (1.2, 2 maja): Paweł Franczak, Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Adrian Kurek, Kamil Gradek, Frantisek Sisr, Mateusz Taciak