Aktualności

„Pomarańczowi” na Brabancką Strzałę

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zakończą belgijsko-holenderską kampanię wiosenną, startem w De Brabantse Pijl – La Flèche Brabanconne (11 kwietnia, 1.HC).

Belgijski wyścig rozgrywany jest w Brabancji Flamandzkiej i Walońskiej, w mocno pofałdowanym terenie. 27 krótkich, ale sztywnych wzniesień i meta na podjeździe Schavei gwarantują podzielenie peletonu, a walka o zwycięstwa powinna się rozegrać z niewielkiej grupy. Do pokonania będzie 201,9 kilometra, z Leuven do Overijse.

„Pomarańczowi” przystąpią do zmagań w składzie zbliżonym do tego, który wygrał niedawno Volta Limburg Classic. Liderem będzie zatem triumfator tego holenderskiego wyścigu, Jan Tratnik. W składzie znalazł się też szybki Frantisek Sisr, który również ma na koncie zwycięstwo w Holandii w tym roku, odniesione podczas Ronde van Drenthe. Łukasz Owsian to kolejny z kolarzy CCC Sprandi Polkowice w wyścigowej „siódemce”, który zasygnalizował w ostatnim czasie wysoką dyspozycję, zajmując drugie miejsce w generalce Le Tour de Langkawi.

Jonas Koch, Paweł Bernas, Michał Paluta i Kamil Gradek powinni być mocnym wsparciem, choć i cała czwórka jest w stanie sprawić miłą niespodziankę i powalczyć o wysokie miejsce na mecie.

Wyścig będzie transmitowany w Eurosport 1 (od godz. 15:30) oraz w Eurosport Player (od 15:15).

Start: 12:30

Finisz: ok. 17:35

Skład CCC Sprandi Polkowice na De Brabantse Pijl – La Flèche Brabanconne: Jan Tratnik, Michał Paluta, Łukasz Owsian, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Frantisek Sisr, Jonas Koch