Aktualności

„Pomarańczowi” na Brussels Classic i szosowo-przełajowy Antwerp Port Epic

Startów w belgijskich wyścigach jednodniowych ciąg dalszy. W najbliższy weekend grupa CCC Sprandi Polkowice przystąpi do dwóch takich imprez, najpierw do Brussels Cycling Classic (1 września, 1.HC), a następnie do epickiego Antwerp Port Epic (2 września, 1.1), rozgrywanego na szosowo-przełajowej trasie, na której wcześniej odbywał się Schaal Sels.

Pierwszy z tych dwóch wyścigów prowadzić będzie przez pofałdowano tereny wokół Brukseli, zahaczając o 13 mniejszych wzniesień. Pomimo tych licznie rozsianych utrudnień, w ostatnich latach na metę w stolicy Belgii wpadała większa grupa i o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Trasa wydaje się zatem odpowiadać Frantiskowi Sisrowi i Jonasowi Kochowi, którzy będą nominalnymi liderami CCC Sprandi Polkowice.

Zadaniem pozostałych zawodników – Łukasza Owsiana, Michała Paluty, Pawła Bernasa, Kamila Gradka i Adriana Kurka – będzie aktywna jazda w ucieczkach i pomoc Czechowi lub Niemcowi na finiszowych metrach.

Dzień później „pomarańczowi” będą mieć przyjemność (lub nie) zmierzenia się z niezwykle wyjątkową trasą Antwerp Port Epic, prowadzącą w części – jak nazwa wskazuje – po terenach portu w Antwerpii. Do pokonania będzie 206 kilometrów, wijących się w skomplikowany sposób, po rundach, między kontenerami morskimi, po polach, ścieżkach, błocie, brukach, tylko czasami po asfalcie. Jest to najbardziej przełajowy wyścig spośród wszystkich w szosowym kalendarzu UCI.

Impreza ta wcześniej rozgrywana była pod nazwą Schaal Sels, ale od sezonu 2018 pod tym szyldem odbywa się inny, typowo szosowy belgijskich wyścig, ze startem i metę w Merksem (9.miejsce zajął w nim przed tygodniem Frantisek Sisr).

W polkowickim zespole wystartuje dwóch kolarzy, którzy na początku swojej kariery kolarskiej sporo i z powodzeniem ścigali się w przełajach – Kamil Gradek i Michał Paluta. Zatem to oni, powinni być widoczni w decydujących odjazdach.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Brussels Cycling Classic (1.HC, 1 września) i Antwerp Port Epic (1.1, 2 września): Frantisek Sisr, Jonas Koch, Łukasz Owsian, Michał Paluta, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Adrian Kurek