Aktualności

„Pomarańczowi” na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski

Bez obrońcy tytułu, w okrojonym składzie, ale ze sporymi ambicjami przystąpi do Górskich Szosowych Mistrzostw Polski drużyna CCC Sprandi Polkowice.

W związku ze startem młodzieżowców w Tour de l’Avenir, a także występem w piątkowym, austriackim wyścigu PRO Ötztaler 5500, „pomarańczowi” staną do walki o biało-czerwoną koszulkę w 5-osobowym składzie. Liderem zespołu będzie Maciej Paterski, zwycięzca niedawno rozgrywanego Pucharu Uzdrowisk Karpackich.

Będzie on mógł liczyć na wsparcie mistrza Polski ze startu wspólnego z Gdyni, wracającego do zdrowia po kontuzji nadgarstka, Adriana Kurka, a także dwukrotnego medalistę GSMP, Mateusza Taciaka (brąz w 2012 i srebro w 2011), Kamila Małeckiego i Marcina Mrożka.

Tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbędą się na 150-kilometrowej trasie, na którą składać się będzie pięć 25-kilometrowych pętli (z dwoma cięższymi podjazdami) oraz 25 kilometrowy dojazd do mety, na którym zawodnicy wspinać się będą na kolejne dwa wzniesienia. Kolarze wyruszą z miejscowości Uście Gorlickie, a finiszować będą w Wysowej-Zdrój. Będzie to kopia trasy sprzed roku, kiedy to po tytuł sięgnął Łukasz Owsian.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski (26 sierpnia): Maciej Paterski, Adrian Kurek, Marcin Mrożek, Kamil Małecki, Mateusz Taciak

Profil rundy x 5

Profil dojazdu do mety