Aktualności

„Pomarańczowi” na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski

W najbliższą niedzielę w Jeleniej Górze, „pomarańczowi” będą walczyć w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski – Karkonoskim Klasyku.

W składzie nie mogło zabraknąć obrońcy tytułu i byłego, górskiego mistrza kraju orlików, czyli Łukasza Owsiana . W krajowym czempionacie wystartuje również trzykrotny złoty medalista, Marek Rutkiewicz (2010-2012, dodatkowo srebro w 2013 i brąz w 2009), a także Mateusz Taciak (brąz w 2012 i srebro w 2011) i Adrian Honkisz (srebro 2012). O medal powalczy również znany ze swojej jazdy po górach, Sylwester Szmyd oraz zwycięzca tegorocznego Bałtyk-Karkonosze, a także górski mistrz Polski orlików z 2012 roku, Leszek Pluciński.

Na linii startu pojawi się też silna grupa „pomarańczowych” z kategorii U23 – Jakub Kaczmarek i Michał Paluta, którzy kilka dni później wezmą udział w mistrzostwach świata w Richmond, Patryk Stosz (brązowy medalista U23 z 2013 roku) oraz Kamil Małecki i Piotr Brożyna.

Trasa jest tak ułożona, że praktycznie peleton nie będzie istniał. Już na pierwszych rundach mogą odjechać kolarze, którzy liczyć się będą w walce o medale i musimy mieć w czołówce co najmniej kilku naszych zawodników. Trzeba będzie jechać mocno już od samego początku i praktycznie nie będzie momentu wytchnienia. Konieczne będzie też zachowanie koncentracji na zjazdach. Mamy w swoim składzie kilku bardzo dobrych górali i kilku kolarzy, którzy stawali już na podium wyścigu w Jeleniej Górze, więc przystąpimy do rywalizacji z myślą o zwycięstwie – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Zawody odbędą się na podobnej trasie co przed rokiem, w gminie Podgórzyn, gdy wygrał Łukasz Owsian. Kolarze wystartują z centrum Jeleniej Góry. Po 10 kilometrach dojadą do 12,5-kilometrowej rundy, pokonywanej 9-krotnie, z jednym bardzo stromym, 6-kilometrowym podjazdem pod Drogę Sudecką. Łącznie elita mężczyzn przejedzie 122,5 kilometra, a meta usytuowana będzie ok.2 kilometry przed szczytem wzniesienia, w Chybotku.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski (13.09): Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Sylwester Szmyd, Leszek Pluciński, Jakub Kaczmarek, Michał Paluta, Patryk Stosz, Kamil Małecki, Piotr Brożyna.