Aktualności

„Pomarańczowi” na GP Stad Zottegem

Podobna „siódemka”, która ścigała się po hamburskich szosach w wyścigu World Tour, zmierzy się z rywalami w belgijskiej jednodniówce GP Stad Zottegem (1.1, 21 sierpnia).

Wyścig ten rozgrywany jest na typowej dla Belgii trasie, zatem obfituje on w sztywne „hopki”, a także sektory brukowe. Praktycznie nie ma odcinków płaskich, więc trudno przewidzieć, jak zmagania się zakończą. Może zarówno dojść do pojedynku sprinterów, jak i walki pomiędzy uciekinierami.

Jonas Koch potwierdził w EuroEyes Cyclassic Hamburg, że jegot forma rośnie i będzie jednym z faworytów tego wyścigu. Świetnie radzi sobie w pofałdowanym terenie i potrafi finiszować z przerzedzonej grupy.

Również pozostali „pomarańczowi”, którzy przystąpią do rywalizacji są w stanie osiągnąć na mecie czołową lokatę.Paweł Franczak i Marko Kump będą niezwykle groźni w przypadku masowego finiszu, a Kamil Gradek, Paweł Bernas, Michał Paluta i Łukasz Owsian też prezentują dobrą dyspozycję i ich wysoka pozycja na „kresce” nie będzie żadnym zaskoczeniem.

Skład CCC Sprandi Polkowice na GP Stad Zottegem (1.1, 21 sierpnia): Jonas Koch, Marko Kump, Paweł Franczak,  Łukasz Owsian, Michał Paluta, Paweł Bernas, Kamil Gradek