Aktualności

„Pomarańczowi’ na kolejne włoskie wyścigi

„Pomarańczowi” kontynuują swoją „włoską kampanię” i w najbliższych dniach wezmą udział w następnych czterech wyścigach rozgrywanych na Półwyspie Apenińskim – Giro della Toscana -Memorial Alfredo Martini, Coppa Sabatini – Gran Premio città di Peccioli, Giro dell’Emilia i Gran Premio Bruno Beghelli.

Pierwsze dwa odbędą się w Toskanii. Giro della Toscana -Memorial Alfredo Martini to impreza dwudniowa, a otwierający zmagania etap poprowadzi z Arezzo do Montecatini Terme. Liczyć będzie 174 kilometry i na trasie znajdzie się kilka cięższych wzniesień oraz płaska końcówka. Na drugim, 185-kilometrowym odcinku, również nie zabraknie pofałdowanego terenu, a finałowe kilometry też zachęcać będą do ścigania szybkich kolarzy.

Coppa Sabatini – Gran Premio città di Peccioli ma nieco skomplikowany układ, gdyż pagórkowata trasa prowadzić będzie po trzech pętlach, w części na siebie nachodzących. Pierwsza liczyć będzie 57,6km i kolarze pokonają ją raz. Druga ma 21,7km  i w programie są trzy takie rundy. Na koniec zawodnicy 6-krotnie przejadą 12,2-kilometrowe okrążenie i po 196 kilometrach finiszować będą na krótkim, ale stromym wzniesieniu.

Po dniu przerwy zespół CCC Sprandi Polkowice przystąpi do Giro dell’Emilia, imprezy o kategorii HC, która dwukrotnie padała łupem Davide Rebellina (ostatni raz w 2014 roku, w barwach polkowickiego zespołu). W regionie Emilia-Romagna zawodnicy zmierzą się z 213-kilometrową trasą, z bardzo ciężkim i długim podjazdem, którego szczyt usytuowany będzie na 90.kilometrze,  900 m n.p.m. Łącznie na ten dzień zaplanowano 8 wzniesień, z czego 5 na ostatnich 40 kilometrach, na których peleton 5-krotnie będzie przejeżdżać przez linię mety w San Luca. Finisz prowadzić będzie pod górę i faworyzować będzie kolarzy klasycznych.

Kolejny z wyścigów HC, Gran Premio Bruno Beghelli rozpocznie się w Trasferimento, a zakończy po 196 kilometrach w Monteveglio. Finałowe 135 kilometrów to dziesięć 13,3-kilometrowych rund z krótkim podjazdem w Zappolino. Ta impreza jest przeznaczona głównie dla szybkich kolarzy, którzy potrafią się odnaleźć na pagórkowatej trasie, gdyż meta jest na płaskim.

We wszystkich czterech wyścigach pojadą dwaj Włosi, Davide Rebellin oraz Simone Ponzi, a także Felix Grossschartner i Branislau Samoilau. Tylko w dwóch pierwszych w pomarańczowych barwach wystartują Nikolay Mihaylov, Leszek Pluciński, Jakub Kaczmarek i Mateusz Taciak, a w dwóch ostatnich tę „czwórkę” zastąpią Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Victor de la Parte i Jan Hirt.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Giro della Toscana -Memorial Alfredo Martini (20-21 września, 2.1) i  Coppa Sabatini – Gran Premio città di Peccioli (22 września, 1.1): Davide Rebellin, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Branislau Samoilau, Nikolay Mihaylov, Leszek Pluciński, Jakub Kaczmarek, Mateusz Taciak

Skład CCC Sprandi Polkowice na Giro dell’Emilia (24 września, 1.HC) i Gran Premio Bruno Beghelli (25 września, 1.HC): Davide Rebellin, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Victor de la Parte, Jan Hirt.