Aktualności

„Pomarańczowi” na MP Par i Drużyn

CCC Sprandi Polkowice ogłosiło skład na zbliżające się mistrzostwa Polski Par i Drużyn w Opatówku i Godzieszowie Wielkim.

Zeszłoroczne mistrzostwa były dla nas bardzo udane i chcielibyśmy nie tylko powtórzyć, co nawet powięszyć dorobek medalowy sprzed roku, gdyż wystawimy również drużynę i dwójki w kategorii U23. Na starcie staną wszyscy nasi ubiegłoroczni medaliści z elity, a także medaliści mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej orlików – Michał Paluta, który ścigał się również w mistrzostwach świata oraz Patryk Stosz – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy CCC Sprandi Polkowice.

W krajowym czempionacie wystartują zatem Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Jarosław Marycz, a także Piotr Brożyna, Eryk Latoń, Michał Paluta i Patryk Stosz.

Wyścig parami odbędzie się 2 października na dystansie 30,2 kilometra, na trasie wokół Opatówka (przez Brzeziny), a jazda drużynowa rozegrana zostanie 4 października na trasie Godziesze Wielkie – Brzeziny – Opatówek – Godziesze Wielkie. Łącznie tego dnia kolarze przejadą 58 kilometrów.

Przed rokiem „pomarańczowi” sięgnęli po tytuł mistrzów kraju w drużynówce, dwójka Kurek-Kiendyś zdobyła złoto, a Taciak-Marycz brąz w jeździe parami.

W tym sezonie „Pomarańczowi” dwukrotnie stawali na podium jazdy drużynowej. Wygrali etap we włoskim Coppi e Bartali, gdzie pokonali m.in. ekipę Sky, a także zajęli 3.miejsce na etapie Czech Cycling Tour. Podopieczni Piotra Wadeckiego wspólnie walczyli z czasem również w Giro d’Italia, gdzie wśród grup UCI WorldTour, wykręcili 15.czas.

Skład na Mistrzostwa Polski Dwójek i Drużyn (2-4.10): Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Jarosław Marycz, Piotr Brożyna i Eryk Latoń, Michał Paluta i Patryk Stosz