Aktualności

„Pomarańczowi” na Prudential RideLondon-Surrey Classic

Zaliczany do kalendarza UCI Tour, Prudential RideLondon-Surrey Classic, będzie kolejnym z wyścigów dla CCC Sprandi Polkowice. Odbędzie się on 30 lipca.  

Londyńska impreza po raz pierwszy została rozegrana w 2011 roku, jako test przed igrzyskami w stolicy Wielkiej Brytanii. 183-kilometrowa trasa prowadzi zatem po podobnych szosach co wyścig olimpijski. Jej profil nie jest płaski, ale nie wyklucza też z walki o zwycięstwo typowych sprinterów. Ci kilkukrotnie w poprzednich latach sięgali tam po wygraną. Do pokonania będzie 5 wzniesień, na których stawka może się podzielić i ostatnie 50 kilometrów zadecydują o tym, czy wszystko zjedzie się przed metą.

„Pomarańczowi” przystąpią do zmagań w 7-osobowym zestawieniu. Liderem ekipy będzie szybki Simone Ponzi, który zaprezentował wysoką formę w lipcowym Sibiu Cycling Tour. Z małej grupy potrafi finiszować też Jonas Koch, a w akcje zaczepne powinni się zabierać Mateusz Taciak, Michał Paluta, Piotr Brożyna, Leszek Pluciński i Łukasz Owsian.

W zmaganiach uczestniczyć będzie 14 ekip World Tour, a także 8 Pro Continental. Rywalizację będzie transmitował brytyjski BBC Sport (w polskich stacjach nie będzie pokazywany).

Skład CCC Sprandi Polkowice na Prudential RideLondon-Surrey Classic (29.07, 1.UWT): Simone Ponzi, Jonas Koch, Mateusz Taciak, Michał Paluta, Piotr Brożyna, Leszek Pluciński, Łukasz Owsian.

tour-de-suisse-2016-stage-1-1488449526