Aktualności

Pomarańczowi na Rund um Koln

Pomarańczowi będą mogli rozegrać Rund um Koln (10 czerwca, 1.1) na kilka wariantów, gdyż w składzie jest kilku bardzo szybkich kolarzy, których stać na wysokie lokaty.

Nominalnym liderem ekipy będzie Jonas Koch, który dobrze radzi sobie w pofałdowanym terenie, dysponuje mocnym finiszem i będzie do tego ścigał się na swoim terenie. W obwodzie będą także Szymon Sajnok i Paweł Franczak, specjaliści od końcowych metrów, gdy na metę wpada większa grupa, a także Frantisek Sisr i Michał Paluta, którzy najlepiej czują się w sprincie z przerzedzonego peletonu.

Do pomocy będą mieć nie byle kogo, bo dwóch kolarzy, którzy ukończyli niedawno zakończony Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala na 1. i 3.miejscu w generalce – Mateusza Taciak i Kamila Gradka.

Rund um Koln liczy 207 kilometrów i prowadzi po pofałdowanych, czasami brukowanych i krętych drogach. Przez pierwszych 180km praktycznie cały czas teren wznosi się i opada, a wypłaszcza się dopiero w końcówce, gdy zawodnicy wjadą na 7-kilometrową rundę w Koln. Będzie ona pokonywana trzykrotnie.

Skład CCC Sprandi Polkowice na (Rund um Koln, 10 czerwca, 1.1): Jonas Koch, Paweł Franczak, Szymon Sajnok, Frantisek Sisr, Mateusz Taciak, Kamil Gradek, Michał Paluta