Aktualności

„Pomarańczowi” na Scheldeprijs

Po bardzo udanym starcie w Volta Limburg Classic, gdzie Jan Tratnik sięgnął po zwycięstwo, ten sam, „pomarańczowy” skład przystąpi do belgijsko-holenderskiego wyścigu Scheldeprijs (4 kwietnia, 1.HC).

Jest to impreza głównie dla sprinterów, co potwierdza lista dotychczasowych zwycięzców. W poprzednich 10 edycjach triumfator zawsze wyłaniany był z dużej grupy. Nie zmieniło tego nawet 7 odcinków brukowych, o długości od 1,3 do 3 kilometrów.

Peleton wystartuje w holenderskiej miejscowości Terneuzen. Tuż po starcie przejedzie on tunelem pod ujściem rzeki Skaldy do Morza Północnego, meldując się w prowincji Zelandia. Zawodnicy pozostaną  w Holandii aż do ok. 130.kilometra, gdy przekroczą granicę z Belgią. Po ok. 150 kilometrach kolarze zawitają w miejscowości Schoten, gdzie czekają na nich trzy, 16,8-kilometrowe okrążenia. Łącznie do przejechania będzie 200 kilometrów. Z uwagi na bliskość morza może wiać. Również pogoda w tym rejonie nie jest pewna, więc te dwa elementy mogą mieć wpływ na podział grupy zasadniczej.

Liderem CCC Sprandi Polkowice będzie jeden z najszybszych sprinterów w ekipie, Marko Kump. Jeśli trzeba będzie zastąpić go może Jonas Koch i Jan Tratnik, którzy również dysponują dużą mocą na finiszu. Zadaniem pozostałych „pomarańczowych” będzie pomoc w walce o pozycje na finałowych kilometrach, a wcześniej walka o miejsce w ucieczkach.

Zmagania będą transmitowane „na żywo” w Eurosport 2 od godz. 16:00 oraz w Eurosport Player od godz. 15:20.

Start: 12:15

Planowany finisz: 17:00

Skład CCC Sprandi Polkowice na Scheldeprijs: Jan Tratnik, Jonas Koch, Paweł Bernas, Patryk Stosz, Michał Paluta, Adrian Kurek, Marko Kump