Aktualności

Pomarańczowi na Skoda-Tour de Luxembourg

Mocny skład CCC Sprandi Polkowice, prowadzony przez Jana Tratnika przystąpi do 5-etapowego wyścigu Skoda-Tour de Luxembourg (2.HC, 30 maja – 3 czerwca).

Luksemburska etapówka składa się z technicznego prologu i czterech etapów. Inaugurująca zmagania czasówka liczy zaledwie 2,3km, więc różnice między kolarzami będą minimalne.

Wszystkie pozostałe odcinki są bardzo pofałdowane i rozsiane są na nich liczne krótkie i strome wzniesienia, typowe dla tego regionu. Co prawda etapy 2. i 4. kończą się finiszem pod górę, więc teoretycznie tam będzie można zyskać najwięcej sekund, ale pozostałe również są bardzo wymagające i można się spodziewać wielu ataków i bardzo aktywnej jazdy peletonu.

Pomarańczowi przystąpią do zmagań z liderem Janem Tratnikiem, który powinien trochę zyskać w prologu, a w pofałdowanym terenie, na krętych i technicznych szosach również ma spore szanse na dobry wynik. Potwierdził to w rozgrywanym niedaleko Volta Limburg, w którym triumfował.

Tratnik nie jest jedynym kolarzem, którego stać na walkę w generalce. Wysoką formę w ostatnim czasie sygnalizuje Łukasz Owsian, triumfator  CCC Tour – Grody Piastowskie, a także Paweł Cieślik, po którym zupełnie nie widać trzymiesięcznej przerwy od treningów wynikającej z operacji serca. Uplasował się on w niedawno zakończonym Bałtyk – Karkonosze Tour na trzecim miejscu. Amaro Antunes specjalizuje się co prawda w dłuższych podjazdach, ale on też będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

W składzie znalazł się również szybki Jonas Koch, który powalczy w przypadku sprintu z większej grupy. Na finiszowych kilometrach będzie mógł on liczyć na wsparcie Adriana Kurka i Patryka Stosza (zastąpił on Marko Kumpa, który zachorował przed wyścigiem).

Tour des Fjords:

30 maja, Prolog – Luxembourg – Luxembourg, 2,3km

31 maja, Etap 1 – Luxembourg – Hesperange, 186,7km

1 czerwca, Etap 2 – Rosport – Schifflange, 170,1km

2 czerwca, Etap 3 – Eschweiler – Differdange, 163,8km

3 czerwca, Etap 4 – Mersch – Luxembourg, 176km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Skoda Tour de Luxembourg (30 maja – 3 czerwca, 2.HC): Jan Tratnik, Patryk Stosz, Łukasz Owsian, Jonas Koch, Paweł Cieślik, Amaro Antunes, Adrian Kurek