Aktualności

„Pomarańczowi” na Tour de Hongrie

Ten sam skład, który w Czech Cycling Tour wywalczył trzy miejsca w top 3 na etapach, a w końcowej generalce 4.lokatę, przystąpi do kolejnej etapówki, Tour de Hongrie (2.1, 14-19 sierpnia).

Węgierski wyścig składa się z krótkiego i płaskiego prologu, a także 5 etapów ze startu wspólnego. Większość z nich jest pofałdowana i faworyzuje agresywnie jeżdżących kolarzy. W programie jest tylko jeden, typowo sprinterski odcinek (3.), a królewskim etapem będzie ten czwarty, z podjazdem 1.kategorii pod Bükkszentkereszt, którego szczyt wyrasta 30km przed metą.

Mający przeszłość torową Adrian Kurek i Mateusz Taciak należą do głównych faworytów prologu. Paweł Bernas będzie walczyć w pagórkowatym terenie, gdy na metę wpadać będzie przerzedzona grupa, a Frantisek Sisr będzie liderem ekipy na masowe finisze. Leszek Pluciński nastawia się na najcięższy etap wyścigu, gdzie główne role odgrywać będą typowi górale. Natomiast młodzi Kamil Małecki i Patryk Stosz będą zabierać się w odjazdy i nadawać mocne tempo w peletonie, gdy będzie taka potrzeba.

Tour de Hongrie

14 Sierpień, Prolog – Siófok – Siófok (4km)

15 Sierpień, Etap 1 – Balatonalmádi – Keszthely (154km)

16 Sierpień, Etap 2 – Velence – Székesfehérvár (190km)

17 Sierpień, Etap 3 – Cegléd – Hajdúszoboszló (206km)

18 Sierpień, Etap 4 – Karcag – Miskolc (182km)

19 Sierpień, Etap 5 – Kazincbarcika – Kazincbarcika (128km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour de Hongrie (2.1, 14-19 sierpnia): Frantisek Sisr, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Kamil Małecki, Patryk Stosz