Aktualności

„Pomarańczowi” na Tour de Slovaquie i MWG

6-osobowe składy CCC Sprandi Polkowice przystąpią do 5-etapowego wyścigu Tour de Slovaquie (7-11 czerwca, 2.1) oraz rozgrywanego równolegle Małopolskiego Wyścigu Górskiego (8-11 czerwca, 2.2).

Zmagania na Słowacji rozpoczną się od 3,4-kilometrowego prologu, jazdy indywidualnej na czas w miejscowości Levoca. Dzień później kolarze zmierzą się etapem najeżonym 7 premiami górskimi. Wśród punktowanych wzniesień jest m.in. Strbske Plso (1264m n.p.m), a metę zaplanowano w Banskiej Bystricy. Na 2.etapie do Nitry też nie zabraknie ciekawych i wymagających podjazdów,  choć ostatnie 80 kilometrów prowadzą już po płaskim.

Przedostatni odcinek ma pofałdowany charakter, ale najprawdopodobniej o zwycięstwo powalczą na nim sprinterzy. Oni też wystąpią w roli faworytów ostatniego etapu, gdyż pętle wokół Trnavy są zupełnie płaskie.

Wszystkie drużyny startujące w Tour de Slovaquie pojadą w 6-osobowych składach. „Pomarańczowi” desygnowali dwóch kolarzy specjalizujących się w jeździe indywidualnej, mających na koncie udany udział w Giro d’Italia – Jana Tratnika i Marcina Białobłockiego. Mateusz Taciak i Nikolay Mihaylov również znani są ze swoich umiejętności jazdy na czas. Natomiast Frantisek Sisr powalczy w szybkich końcówkach, a Piotr Brożyna w górzystym terenie.

Program Tour de Slovaquie (7-11 czerwca, 2.1).

7 Czerwca, Prolog – Levoca – Levoca, 3,4km

8 Czerwca, Etap 1 – Levoca – Banská Bystrica, 211,8km

9 Czerwca, Etap 2 – Banská Bystrica – Nitra, 177km

10 Czerwca, Etap 3 – Nitra – Trnava, 222km

11 Czerwca, Etap 4 – Trnava – Trnava, 152km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour de Slovaquie: Jan Tratnik, Marcin Białobłocki, Mateusz Taciak, Nikolay Mihaylov, Frantisek Sisr, Piotr Brożyna

Po zwycięstwie w „Hubalu”

Maciej Paterski po raz kolejny będzie chciał wykorzystać świetną formę po Giro d’Italia i wystartuje w Małopolskim Wyścigu Górskim. W zwycięskim Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala pokazał, że noga dalej kręci się świetnie i spróbuje powalczyć o drugi z rzędu triumf w polskiej etapówce. Nie bez szans jest także Łukasz Owsian, który również ma na koncie start we Włoskim Wielkim Tourze i też z bardzo dobrej strony pokazał się w „Hubalu”. W Małopolsce dołączy do nich trzeci z kolarzy z Giro, Michal Schlegel oraz inni młodzi – Patryk Stosz, Kamil Małecki i bardzo szybki Alan Banaszek, który ostrzy sobie zęby na kryterium oraz pierwszy etap do Trzebini. Kryterium w Krakowie składać się będzie z runda eliminacyjnej i finałowej, w formie 12-osobowego wyścigu eliminacyjnego. Jego wyniki nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej.

Właśnie na tych dwóch odcinkach najwięcej do powiedzenia powinni mieć sprinterzy. Etap drugi z Kokotowa do Starego Sącza jest już bardziej pofałdowany, a na trasie znajdzie się pięć premiowanych wzniesień. Ze szczytu ostatniego do mety pozostanie 40 kilometrów, na których dojechać mogą lepiej wspinający się specjaliści od finiszowych pojedynków. Ostatni odcinek do Nowego Targu powinien zadecydować o końcowej klasyfikacji generalnej. Jest on krótki, ale bardzo interwałowy za sprawą 6 kategoryzowanych podjazdów.

Program Małopolskiego Wyścigu Górskiego (8-11.06, 2.2):

1.etap – 9 czerwca –  Alwernia – Trzebinia, 123km
2.etap – 10 czerwca – Kokotów/Centrum Logistyczne 7R – Stary Sącz, 143km
3.etap – 11 czerwca – Chochołowskie Termy – Nowy Targ, 113km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Małopolski Wyścig Górski: Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Michal Schlegel, Alan Banaszek, Patryk Stosz, Kamil Małecki