Aktualności

„Pomarańczowi” na Tour des Fjords

W drugim z rzędu wyścigu etapowym rozgrywanym w Norwegii, Tour des Fjords (24-28 maja, 2.1), pojedzie 6-osobowa ekipa CCC Sprandi Polkowice.

Do „6” powołano zarówno kolarzy, którzy ścigali w Bałtyk Karkonosze Tour – Leszka Plucińskiego, Mateusza Taciaka i Nikolay’a Mihaylova – jak i w Tour of Norway – Adriana Kurka i Jakuba Kaczmarka. Skład uzupełni wracający po chorobie Jonas Koch. Niemiec znakomicie spisał się w norweskiej etapówce przed rokiem, gdy zajął w końcowej klasyfikacji 4. miejsce. Dodatkowo cztery razy plasował się też w pierwszej „6” na poszczególnych etapach.

Tour des Fjords to 5-dniowy wyścig, który składa się wyłącznie z pofałdowanych etapów. Trasa uwzględnia niewielkie podjazdy, na których można przerzedzić stawkę i utworzyć czołową, mniejszą grupkę, ale nie bez szans są też sprinterzy. Wyścig jest zatem otwarty i by walczyć o końcowy triumf należy zachować koncentrację każdego dnia. Trzeba też radzić sobie w chłodnych i deszczowych warunkach, gdyż pogoda w Norwegii potrafi być nieprzewidywalna.

Program Tour des Fjords:

24 maja, Etap 1 – Balestrand – Førde (189.9km)

25 maja, Etap 2 – Gulen – Norheimsund (185.1km)

26 maja, Etap 3 – Odda – Kopervik (180.2km)

27 maja, Etap 4 – Stavanger – Sandnes (162.4km)

28 maja, Etap 5 – Hinna Park – Stavanger (163km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour des Fjords (24-28 maja, 2.1): Jonas Koch, Nikolay Mihaylov, Leszek Pluciński, Adrian Kurek, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak