Aktualności

„Pomarańczowi” na Tour of Croatia

Równolegle do Tour of the Alps, grupa CCC Sprandi Polkowice rywalizować będzie także w Chorwacji w wyścigu dookoła tego kraju, Tour of Croatia (17-22 kwietnia, 2.HC).

Chorwacka etapówka rozpocznie się od dwóch, pofałdowanych odcinków, które pomimo kilku premii górskich i bardzo długiego dystansu (odpowiednio 227km i 234,5km) powinny się zakończyć masowym sprintem. Faworyci do klasyfikacji generalnej odkryją karty trzeciego dnia rywalizacji, gdy wspinać się będą na górę Sveti Jure. Podjazd ten liczy ok. 25 kilometrów, przy średnim nachyleniu ok. 6%, więc kolarze bez formy lub nie specjalizujący się w jeździe po górach nie będą miło wspominać tego etapu. Ci sprinterzy, którzy zdążą wjechać na szczyt w limicie czasowym, będą następnego dnia walczyć o zwycięstwo etapowe w Crikvenicy.

Po tej chwili wytchnienia zawodnicy znów wjadą w góry na 5. odcinku. 15-kilometrowy podjazd 1.kategorii Učka (ok. 6,6%) będzie drugą odsłoną rywalizacji górali o triumf w całym wyścigu.  Finałową wspinaczkę poprzedzą trzy inne premie górskie, w tym jedna kategorii HC, na półmetku.

Tradycyjnie wyścig zakończy się w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, technicznymi rundami po brukowych uliczkach tego miasta i metą na krótkim wzniesieniu.

„Pomarańczowi” nastawiają się przede wszystkim na walkę o sukcesy etapowe, gdyż w wyścigowej „siódemce” są szybcy Paweł Franczak i Marko Kump, a w przypadku sprintu z przerzedzonej grupy dobrze radzi sobie też Jan Tratnik.

Na generalkę pojedzie Łukasz Owsian, który nie tak dawno był bliski wygranej w Le Tour de Langkawi, kończąc ten wyścig na drugim miejscu. Paweł Bernas, Adrian Kurek i Kamil Gradek to natomiast zawodnicy, którzy są nieocenieni w końcówce, gdy trzeba ustawić sprintera do finiszu.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Croatia: Paweł Franczak, Marko Kump, Jan Tratnik, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Paweł Bernas, Kamil Gradek

Tour of Croatia

17 Kwietnia, Etap 1 – Osijek – Koprivnica, 227km, Eurosport 1 od 15:30

18 Kwietnia, Etap 2 – Karlovac – Zadar, 234,5km, Eurosport 2 od 15:30

19 Kwietnia, Etap 3 – Trogir – PP Biokovo (Sv. Jure), 134km, Eurosport 1 od 15:30

20 Kwietnia, Etap 4 – Starigrad – Crikvenica, 171km, Eurosport 1 od 15:30

21 Kwietnia, Etap 5 – Rabac – Poklon, 156,5km, Eurosport 2 od 15:30

22 Kwietnia, Etap 6 – Samobor – Zagreb, 151,5km, Eurosport 2 od 15:15