Aktualności

„Pomarańczowi” na Tour of Norway

W najbliższych dniach, polkowicka ekipa będzie się ścigać równolegle w trzech wyścigach etapowych – poza Giro d’Italia i Bałtyk-Karkonosze Tour, wezmą udział także w Tour of Norway (2.HC). „Pomarańczowi” wystartują w Norwegii w 6-osobowym zestawieniu.

Skład CCC Sprandi Polkowice to mieszanka młodości z doświadczeniem. Ekipę poprowadzi Davide Rebellin, który wraca do ścigania po kontuzji (zwichnięty bark) odniesionej na ostatnim etapie Tour of Turkey. Włoch miał kilkudniową przerwę od roweru, ale w Norwegii powinien już być gotowy do walki.

Razem z nim ścigać się będą Stefan Schumacher, Adrian Kurek, Josef Cerny, Jan Hirt, (cała czwórka rywalizowała kilka dni temu w CCC Tour Grody Piastowskie) oraz Piotr Brożyna. Ci trzej ostatni należą do najmłodszych w całej ekipie i mają 24 lata lub mniej.

Tegoroczny Tour of Norway liczy pięć etapów. Pierwsze dwa odcinki wydają się być nieco łatwiejsze, choć tam też może się wiele wydarzyć. Trzeciego dnia zmagań kolarze wspinać się będą na najdłuższym podjeździe wyścigu, liczącym ok. 10 kilometrów (ok. 800 metrów przewyższenia). Szczyt usytuowany jest ok. 23 kilometry przed metą. Czwarty odcinek również powinien odegrać sporą rolę w ukształtowaniu się klasyfikacji generalnej. Na trasie znajdują się dwa wzniesienia 1.kategorii, a meta jest równocześnie premią 2.kategorii. Ostatni etap kończy się 4 rundami w Eggemoen, z metą tuż za szczytem niewielkiego pagórka (3.kat).

Na starcie Tour of Norway stanie 6 ekip UCI World Tour (Katusha, Sky, Lotto-Soudal, Tinkoff-Saxo, Orica-GreenEDGE, Trek Factory), 8 ProContinental, a także 7 skandynawskich grup kontynentalnych.

Przed rokiem wyścig padł łupem Macieja Paterskiego, który aktualnie ściga się w Giro d’Italia.

Skład na Tour of Norway (20-24.05, kat.2HC): Davide Rebellin, Stefan Schumacher, Josef Cerny, Jan Hirt, Piotr Brożyna, Adrian Kurek

20.05 – Etap 1 – Årnes – Sarpsborg (182k)
21.05 – Etap 2 – Drammen – Langesund (199k)
22.05 – Etap 3 – Skien – Rjukan (185k)
23.05 – Etap 4 – Rjukan – Geilo (167k)
24.05 – Etap 5 – Flå – Hønefoss (175k)