Aktualności

„Pomarańczowi” na Volta Limburg Classic

CCC Sprandi Polkowice liczy na to, że Wielka Sobota będzie wielką sobotą w ich wykonaniu w holenderskim wyścigu, Volta Limburg Classic (31 marca, 1.1).

Impreza ta liczy 195, bardzo pofałdowanych, kilometrów. W programie jest aż 38 bardziej, lub mniej stromych wzniesień, liczących od 0,4 do 2,5 kilometra. W najtrudniejszych momentach nachylenie sięga 16%, więc jest gdzie rozerwać peleton, choć ostatnie 15 kilometrów jest stosunkowo płaskich. Kolarze rozpoczną i zakończą rywalizacje w tej samej miejscowości, Eijsden.

Na podobnej trasie przed rokiem, z bardzo dobrej strony pokazał się zwycięzca czasówki Coppi e Bartali, Jan Tratnik. Samotnie uciekał on przez wiele kilometrów i został wchłonięty dopiero w samej końcówce, zajmując 12.miejsce.

Tego typu pagórkowata trasa powinna też odpowiadać Jonasowi Kochowi oraz Pawłowi Bernasowi. Michał Paluta, Patryk Stosz i Adrian Kurek postarają się o miejsce w ucieczce dla „pomarańczowych”, a Marko Kump powalczy na finiszu, jeśli dojdzie do sprintu z większej grupy.

Wyścig będzie transmitowany na stronie l1.nl od 14:45.

Start: 12:00

Planowany finisz: 16:55

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta Limburg: Jan Tratnik, Jonas Koch, Paweł Bernas, Patryk Stosz, Michał Paluta, Adrian Kurek, Marko Kump