Aktualności

„Pomarańczowi” na wyścig w Limburgii

Grupa CCC Sprandi Polkowice wybrała skład na holenderski wyścig jednodniowy, Volta Limburg Classic (1.1, 1 kwietnia). Jest w nim Maciej Paterski, który dwa lata temu uplasował się w tej imprezie na drugim miejscu.

Volta Limburg Classic liczy 198,6 kilometra i prowadzi po krętych oraz pofałdowanych drogach południowej Holandii. Końcowe 20-kilometrów jest już bardziej płaskie, choć finiszowe metry w Eijsen pną się lekko w górę. Na tej trasie zawodnicy ścigają się od edycji 2015, kiedy to postanowiono zrezygnować z trzech 60-kilometrowych rund. Dzięki tej modyfikacji rywalizacja stała się bardziej otwarta.

Dla „pomarańczowych” Volta Limburg Classic będzie dobrym przetarciem przed zbliżającym się klasykiem World Tour, Amstel Gold Race, który również rozgrywany jest w tym regionie.

W zespole CCC Sprandi Polkowice na tę imprezę jest kilku kolarzy, którzy są w stanie powalczyć o wysoką lokatę. Drużynę poprowadzi Maciej Paterski, którzy potwierdził w przeszłości swoje predyspozycje do rywalizacji w tego typu terenie. Z nim, w czołowej grupie, na końcówkę powinien wjechać też Jan Tratnik, dysponujący dobrym finiszem z mniejszej stawki i potrafiącym się odnaleźć na krótkich wzniesieniach.

W przypadku sprintu z większego peletonu CCC Sprandi Polkowice może grać na dwie karty – albo finiszować będzie Simone Ponzi, albo Frantisek Sisr. Aktywnej jazdy można się natomiast spodziewać po Jonasie Kochu, Michale Palucie, Jakubie Kaczmarku i Marcinie Mrożku.

Wyścig rozpocznie się o godz. 12:00, a zakończy ok. godziny 17. Transmisja dostępna będzie on-line na stronie l1.nl

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta Limburg Classic (1.1, 1 kwietnia): Maciej Paterski, Jan Tratnik, Simone Ponzi, Frantisek Sisr, Michał Paluta, Jakub Kaczmarek, Jonas Koch, Marcin Mrożek.