Aktualności

„Pomarańczowi” po medale na MP par i drużyn w jeździe na czas

Po raz ostatni w tym sezonie kolarze CCC Sprandi Polkowice będą walczyć o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski na szosie. Przystąpią do rywalizacji w jeździe drużynowej oraz parami na czas.

Krajowy czempionat w tych konkurencjach rozegrany zostanie, podobnie jak w poprzednich latach, w okolicach Kalisza. Pierwszego dnia (30 września) kolarze ścigać się będą dwójkami na 30-kilometrowej trasie z miejscowości Godziesze Wielkie, przez Brzeziny i Opatówek. Na podobnej, choć nieco wydłużonej – do 58 kilometrów – trasie, będzie w niedzielę (2 października) prowadzona rywalizacja 4-osobowych drużyn.

Kolarze jechać będą po prostych i płaskich szosach, gdzie jedynymi elementami technicznymi będą nawroty.

CCC Sprandi Polkowice przystąpi do rywalizacji elity w podobnym zestawieniu, co w ostatnich sezonach, gdy wracali z mistrzostw z medalami. Tomasz Kiendyś pojedzie z Adrianem Kurkiem, a Jarosław Marycz z Bartłomiejem Matysiakiem (wskoczył on w ostatniej chwili w miejsce Mateusza Taciaka, który nie mógł wystartować z powodów zdrowotnych). W U23 tytułu bronić będą Michał Paluta i Patryk Stosz, a na starcie staną też Piotr Brożyna i Alan Banaszek. W tych dwóch, 4-osobowych składach pojadą w wyścigu drużynowym (z wyjątkiem Banaszka, którego w U23 zastąpi Kamil Małecki).

Przed rokiem „pomarańczowi” aż 7-krotnie stawali na podium – wywalczyli srebrny i brązowy w elicie w wyścigach dwójek (Kiendyś/Kurek oraz Marycz/Taciak), złoty i brązowy w U23 (Paluta/Stosz oraz  Brożyna/Latoń), złoty i brązowy w wyścigu drużynowym elity (Kiendyś/Kurek/Marycz/Taciak oraz Paluta/Stosz/Brożyna/Latoń), a także złoty w wyścigu drużynowym orlików (Paluta/Stosz/Brożyna/Latoń).