Aktualności

„Pomarańczowi” po pierwszych treningach w Calpe

Od niedzieli 6 stycznia br. ekipa CCC Polkowice przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii przygotowując się do pierwszych startów w sezonie 2013.

Na zgrupowaniu w Calpe trenują wszyscy zawodnicy ekipy. W ostatnich dniach do trenujących kolarzy dołączył Davide Rebellin. Nad sprawnym przebiegiem zgrupowania i realizacją programu treningowego czuwa dyrektor sportowy, Piotr Wadecki, którego wspiera obsługa ekipy (masażyści i mechanicy). Wraz z kolarzami na zgrupowaniu przebywa również główny sponsor ekipy CCC Polsat Polkowice, Prezes NG2, Pan Dariusz Miłek.

Mamy idealną pogodę do treningów – informuje Piotr Wadecki. Temperatura sięga 20 st. Celsjusza, w większości jest słonecznie i bezwietrznie. Na rowerach spędzamy codziennie od 4 do 6 godzin budując m.in. bazę kilometrową. Ponieważ wokół Calpe jest mnóstwo tras o dużym zróżnicowaniu terenu, treningi są prowadzone zarówno po płaskich trasach a także w górach. Każdego dnia zwiększana jest ich intensywność.

W sezonie kolarskim 2013 ekipa CCC Polsat Polkowice pozyskała nowego sponsora rowerów, którym została firma Guerciotti . Właśnie do Calpe zostały dostarczone nowe rowery dla wszystkich kolarzy. Po odpowiednim przygotowaniu rowerów przez mechaników i ustawieniu indywidualnych pozycji dla każdego z zawodników, rozpoczęto treningi na rowerach tej marki. Kolarze zostali wyposażeni również w nowe stroje kolarskie, które w tym sezonie będzie dostarczała francuska firma DMTX, zajmująca się produkcją profesjonalnej odzieży kolarskiej.

W ekipie panuje doskonała atmosfera, jest bardzo wesoło, kolarze są w pełni zdrowia i sił fizycznych , a jednocześnie wszyscy konsekwentnie realizują plan treningowy, bo już niebawem przed nami pierwsze starty – dodaje Piotr Wadecki. 17 stycznia z sześcioosobowa ekipą wylatujemy do Argentyny na wyścig Tour de San Luis, a pozostali kolarze pozostają w Calpe do 4 lutego.

Przypomnijmy, że pierwszym startem w sezonie 2013 będzie dla ekipy CCC Polsat Polkowice wyścig w Argentynie, Tour de San Luis (21-27.01.br). Ekipa „pomarańczowych” pojedzie ten wyścig w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Adrian Kurek, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz i Grzegorz Stępniak.