Aktualności

„Pomarańczowi” z mistrzami Polski na starcie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Dwóch mistrzów Polski, Adrian Kurek i Piotr Brożyna, wystartują w rozpoczynającym się w środę (28 czerwca) Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2, 28.06-1.07).

Poza tą dwójką, która w Gdyni triumfowała odpowiednio w wyścigu ze startu wspólnego elity i jeździe na czas orlików, na starcie polskiej etapówki stanie też 4 innych „pomarańczowych”. W szybkich finiszach walczyć będzie młody Alan Banaszek (7. w MP w Gdyni). Natomiast w przypadku sprintu z mniejszej grupy bardzo groźni będą też Frantisek Sisr oraz Jonas Koch. Skład uzupełni Mateusz Taciak, który będzie silnym wsparciem dla liderów ekipy.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków rozpocznie się od dwóch etapów, rozgrywanych jednego dnia. Pierwszy sygnał do startu zostanie dany w Łodzi. Stąd peleton uda się do Zduńskiej Woli, pokonując 86,8 kilometra. Popołudniowy etap poprowadzi z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc, a na jego trasie znajdą się dwie premie górskie – w Czarnieckiej Górze i Komorowie. Z tej drugiej do mety będzie 35 kilometrów.

Trzeci odcinek będzie tym najdłuższym. W programie jest 211 stosunkowo płaskich kilometrów z Radomia do Stalowej Woli (premia górska w Sandomierzu, 56km przed końcem).

Decydującym etapem w kontekście klasyfikacji generalnej będzie etap czwarty, z Mielca do Krosna (169,4km). Na drugą część dystansu zaplanowano 4 kategoryzowane podjazdy – Żarnowa, Czarnorzeki oraz Zamek Kamieniec, pokonywany dwukrotnie. Kto na ostatnim szczycie będzie w czołówce, będzie miał spore szanse na zwycięstwo, gdyż z niego do mety jest już tylko 7 kilometrów.

Na zakończenie wyścigu do głosu ponownie dojdą sprinterzy. Po starcie w Świdniku i przejechaniu 164 kilometrów zawodnicy finiszować będą w Lublinie. Tam poznamy triumfatora końcowej generalki.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścig Solidarności i Olimpijczyków: Adrian Kurek, Piotr Brożyna, Frantisek Sisr, Jonas Koch, Mateusz Taciak, Alan Banaszek

Program wyścigu:

28 czerwca – 1.etap – Łódź – Zduńska Wola, 86,8km

28 czerwca – 2.etap – Tomaszów Mazowiecki – Kielce, 121,3km

29 czerwca – 3.etap – Radom – Stalowa Wola, 211,1km

30 czerwca – 4.etap – Mielec – Krosno, 169,4km

1 lipca – 5.etap – Świdnik – Lublin, 164,1km