Aktualności

„Pomarańczowi” z rozpędem na kolejne jednodniówki

Po zwycięstwie Frantiska Sisra w niedzielnym Ronde van Drenthe, Czech przystąpi do kolejnych jednodniowych wyścigów rozgrywanego w Krajach Beneluksu, Danilith Nokere Koerse (14 marca, 1.HC) i Handzame Classic (16 marca, 1.HC).

Belgijska impreza Danilith Nokere Koerse nie należy do płaskich, ale nie przeszkadza to sprinterom w walce o zwycięstwo. W ostatnich latach triumfatorzy byli wyłaniani po sprincie z dużej grupy, więc taki może też być scenariusz w tegorocznej edycji. W programie jest 199km,  kilkanaście krótkich wzniesień, a ten kluczowy to podjazd Nokereberg –  brukowany, 350m długości, średnie nachylenie 5,7%, maksymalne 7% – który będzie pokonywany siedmiokrotnie, w tym raz na finiszu. Sprint pod górę będzie zatem faworyzował silnych kolarzy, niekoniecznie typowych sprinterów.

„Pomarańczowi” są na taką okoliczność przygotowani. Zespół poprowadzi niedawny triumfator Ronde van Drenther, Frantisek Sisr, który rok temu był też wysoko w Nokeren, gdzie zajął 11.miejsce. W składzie zabraknie Alana Banaszka, 9. w 2017, gdyż młody kolarz wraz z Szymonem Sajnokiem zostali wytypowani do składu na malezyjską etapówkę Tour de Langkawi.

W Krajach Beneluksu pozostaną natomiast szybki i lubiący ciężkie finisze, Jonas Koch, a także mocni na północnoeuropejskich szosach, Kamil Gradek, Paweł Bernas i Kamil Małecki. Banaszka i Sajnoka zastąpią Adrian Kurek i Patryk Stosz.

Danilith Nokere Koerse będzie transmitowany „na żywo” na antenie stacji Eurosport 1, od godziny 15:00.

(u góry profil całej trasy, na dole profil ostatnich 3km)

Dwa dni po tym wyścigu, lekko zmodyfikowany skład przystąpi do rywalizacji w kolejnej belgijskiej imprezie o kategorii 1.HC, Handzame Classic (16 marca). Jedyną zmianą będzie wejście do składu Pawła Franczak, który wraca do ścigania po chorobie, za Kamila Małeckiego.

„Franek” będzie mógł się sprawdzić na szybkiej, aczkolwiek trudnej, 191-kilometrowej trasie, z rozsianymi krótkimi wzniesieniami i odcinkami brukowymi. Podjazdy mają max. 1,7km, a maksymalne ich nachylenie sięga 13%.

Trasa uległa kilku modyfikacjom w porównaniu z zeszłym sezonem, gdyż dołożono najdłuższy podjazd dnia, w okolicach 80.kilometra – Sulferberg. W drugiej części zmagań peleton będzie się wspinał na 500-metrowe Ruidenberg, o max. nachyleniu na 8%, w ramach 18-kilometrowego okrążenia. Sam finisz w Kortemark, tuż obok tytułowego Handzame, prowadzi po płaskim.

Ten wyścig również będzie można obejrzeć podczas bezpośredniej transmisji na Eurosport 2, od godz. 15:30.

 

(u góry profil całej trasy, na dole profil rundy pokonywanej 4 razy)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Danilith Nokere Koerse (14.03, 1.HC): Frantisek Sisr, Jonas Koch, Paweł Bernas, Adrian Kurek, Kamil Gradek, Kamil Małecki, Patryk Stosz

Skład CCC Sprandi Polkowice na Handzame Classic (16.03, 1.HC): Frantisek Sisr, Jonas Koch, Paweł Bernas, Adrian Kurek, Kamil Gradek, Paweł Franczak, Patryk Stosz