Aktualności

„Pomarańczowi” zaczynają belgijsko-holenderskie ściganie

CCC Sprandi Polkowice zaczyna serię jednodniowych wyścigów w Krajach Beneluksu – na pierwszy ogień belgijski Dwars door West-Vlaanderen / Johan Museeuw Classics (4 marca, 1.1).

W poprzednich latach impreza ta miała formułę krótkiej etapówki, ale od zeszłego sezonu jest wyścigiem klasycznym. Tegoroczna edycja liczy 189 kilometrów, na które składa się 137-kilometrowy odcinek po Zachodniej Flandrii i cztery, 13-kilometrowe pętle wokół Ichtegem. Peleton wystartuje z nadmorskiego Nieuwpoort.

Jak na Belgię przystało nie zabraknie sekcji brukowych oraz krótkich, stromych wzniesień. Te najdłuższe to Kemmelberg (73.kilometr) i Rodeberg (79.kilometr), ale wyścig powinien rozstrzygnąć się na krótszych „bergach”, usytuowanych na finałowej rundzie – Keiberg (11km przed linią mety) i Catteberg (5,5km przed linią mety). One powinny być miejscem decydujących ataków.

Na przebieg rywalizacji wpłynąć może też niełaskawa, marcowa pogoda – można się spodziewać zimna, deszczu, wiatru, a nawet śniegu.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w tym wyścigu w silnym i szybkim składzie. Alan Banaszek, który przed rokiem plasował się wysoko w belgijskich jednodniówkach (11. w Handzame Classic i 9. Danilith – Nokere Koerse) przyjedzie na start praktycznie prosto z torowych mistrzostw świata, do których intensywnie się przygotowywał. Frantisek Sisr również w zeszłym sezonie zasygnalizował spore możliwości w „klasykach” Beneluksu, zajmując 11.miejsce w Danilith – Nokere Koerse i 10.w Ronde van Drenthe.

Na tego typu, siłowej trasie powinni sobie też radzić wysocy i generujący wysoką moc Adrian Kurek, Kamil Gradek, Paweł Bernas i Jonas Koch. Marko Kump nie specjalizuje się w jeździe po bruku, ale jeśli uda mu się przetrwać w głównej grupie do końcowych kilometrów, to będzie bardzo groźny na finiszu.

Wyścig będzie transmitowany „na żywo” w aplikacji Eurosport Player (godz. 15:40-18:00).

Skład CCC Sprandi Polkowice na Dwars door West-Vlaanderen / Johan Museeuw Classics (4 marca, 1.1): Alan Banaszek, Marko Kump, Jonas Koch, Frantisek Sisr, Kamil Gradek, Adrian Kurek, Paweł Bernas