Aktualności

„Pomarańczowi” zdominowali MP w jeździe dwójkami

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zdominowali mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami na czas. Złoto w elicie wywalczyli Tomasz Kiendyś i Adrian Kurek, a w orlikach najlepsi byli Piotr Brożyna i Alan Banaszek.

Zawodnicy rywalizowali na 30-kilometrowej płaskiej trasie, z kilkoma nawrotami. Na starcie stanęły cztery „pomarańczowe dwójki” – Adrian Kurek z Tomaszem Kiendysiem, Jarosław Marycz z Bartłomiejem Matysiakiem oraz startujący zarówno w elicie, jak i w U23 Piotr Brożyna z Alanem Banaszkiem oraz Michał Paluta z Patrykiem Stoszem.

Ubiegłoroczni wicemistrzowie Kurek/Kiendyś tym razem byli niepokonani, wykręcając czas 33:35. 25 sekund stracili do nich Matysiak/Marycz, a 43 sekundy Brożyna/Banaszek, którzy wywalczyli biało-czerwone koszulki w kategorii orlik. Obrońcy tytułu Paluta/Stosz tym razem mieli nieco słabszy dzień, „wykręcając” 5. wynik (1:25 straty), ale utrzymali na tyle wysoki poziom, by zdobyć brąz w U23.

Wyścig parami nie różni się wiele od tradycyjnej czasówki – rozgrzewka, jazda na „fulla” i liczenie na to, że da to dobry wynik. Dziś dało to zwycięstwo, co cieszy, choć z drugiej strony można żałować frekwencji, gdyż inne ekipy z elity odpuściły ten start – mówił po wyścigu Tomasz Kiendyś. – Warunki na trasie zachęcały do ścigania – nawierzchnia była dobra, a wiatr w czasie zawodów się uspokoił. W poprzednich latach start był w innej miejscowości i tegoroczna trasa było lekko zmodyfikowana, ale generalnie ścigaliśmy się na tych samych szosach, więc wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać.