Primoz Roglic zwycięża na 2.etapie wyścigu w Azerbejdżanie

Primoz Roglic z ekipy Adria Mobil został zwycięzcą 2.etapu wyścigu Tour d’Azerbaidjan. Liderem wyścigu został William Clarke (Drapac).

Drugi etap wyścigu Dookoła Azerbejdżanu rozpoczął się również startem w Baku ale prowadził nieco trudniejszą trasą która kończyła się metą w miejscowości Ismyilli. Długość etapu wynosiła 187 kilometrów i był to bardzo trudny etap górski z trzema podjazdami gdzie znajdowały się górskie premie (dwie kat.2 i jedna kat.1.)

Kolejny już dzień, przez większość trasy kolarzom towarzyszył bardzo silny wiatr, który mocno utrudniał rywalizację. Dodatkowo bardzo wąskie drogi i mnóstwo ostrych zakrętów spowodowały, że peleton dość szybko został podzielony. Ostatecznie utworzyły się trzy duże grupy, które dojechały do mety z dość dużymi różnicami czasowymi.

O zwycięstwie etapowym zadecydowała ucieczka z pierwszej, 28-osobowej grupy kolarzy. W dwójkę zaatakowali Primoz Roglic (Adria Mobil) i William Clarke (Drapac). Uzyskali nieznaczną przewagę pod pozostałą grupą z której próbował gonić Rafael Andriato de Mattas (Neri Sottoli).

Na mecie w Ismyilli lepszym okazał się Roglic i to on został zwycięzca 2.etapu wyścigu. Pokonał Williama Clarka i Rafaela Andriato de Mattasa.

Dzisiejszy etap znowu na wiatrach. Choć wiało nieco mniej to doszło natomiast kilka podjazdów które w połączeniu z wiatrem uczyniły etap ciężkim – relacjonuje Jacek Morajko. No cóż, może nasze wyniki nie odwzorowują tego ale jechaliśmy trochę lepiej. Adrian Honkisz razem z Józkiem Cernym byli dzisiaj najdłużej w pierwszej grupie ale niestety na ostatnim podjeździe Józek nie dał rady utrzymać się z najlepszymi i zostali z tyłu. Trzeba przyznać, że młody ładnie walczył! Jesteśmy bojowo nastawieni i będziemy dalej walczyć.

Dzisiaj również i ja próbowałem zabrać się w odjazd i raz udało mi się trochę Józka przeciągnąć na wietrze. Na tyle dziś było mnie stać. Nogi po przerwie potrzebują jeszcze trochę ościgania – zakończył Jacek Morajko.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Adrian Honkisz, który przyjechał na metę w drugiej grupie, zajmując 33.miejsce ze stratą do zwycięzcy 4 min. i 7 sek. Razem z nim przyjechał również Josef Cerny (35.m).Piotr Gawroński i Jacek Morajko przyjechali w trzeciej grupie tracąc do zwycięzcy prawie 30 minut. Z wyścigu wycofali się Grzegorz Stępniak i Paweł Charucki.

Wiliiam Clarke objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.