Profronde van Drenthe – Matysiak 31 na 1. etapie.

Zwycięzcą 1. etapu wyścigu Albert Achterhes Profronde van Drenthe 2011 (2.1 UCI) został Holender z ekipy Skil – Shimano, Kenny Robert Van Hummel. Pokonał Włocha Sachę Modolo (Colnago – CSF Inox) oraz Brytyjczyka Adama Blythe`a (Omega Pharma-Lotto). Bartłomiej Matysiak z ekipy CCC Polsat Polkowice przyjechał na metę na 31. miejscu.

W wyścigu Profronde van Drenthe wystartowała ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Bartłomiej Matysiak, Błażej Janiaczyk, Tomasz Kiendyś, Paweł Charucki, Tomasz Smoleń, Andre Schulze oraz Sylwester Janiszewski.
Podczas 1. etapu, którego trasa prowadziła z Coevorden do Hoogeveen, kolarze mieli do pokonania dystans długości 180.1 kilometrów. Był to bardzo trudny etap zarówno pod względem bardzo wysokiego tempa jakie kolarze narzucili od samego startu a dodatkowo ściganie utrudniał silny boczny wiatr. Mimo licznych ataków i prób ucieczek na metę w Hoogeveen dojechał prawie cały peleton i z niego stoczono walkę o zwycięstwo. Bardzo aktywnie jadąca od samego startu ekipa Skil Shimano wspaniale rozprowadziła Van Hummela i to on został zwycięzcą 1. etapu. Jako drugi finiszował Sacha Modul zaś trzecie miejsce zajął Adam Blythe.
Bartek Matysiak finiszował na 31 miejsca a 40 miejsce zajął kolejny z „pomarańczowych” Błażej Janiaczyk. Sylwester Janiszewski wycofał się z rywalizacji.

Wyniki 1 etapu Profronde van Drenthe 2011 (2.1 UCI)