ProRace Berlin: wygrywa Kittel, Stępniak trzynasty

Niemiec Marcel Kittel (Argos-Shimano) wygrał szóstą edycję berlińskiego wyścigu Garmin ProRace. Drugie miejsce zajął Matteo Pelucchi (IAM Cycling), a trzecie Andre Greipel (Lotto-Belisol). Grzegorz Stępniak finiszował na 13. miejscu.

W niedzielę, 9.06.br. w został rozegrany wyścig klasyczny Garmin ProRace Berlin 2013, posiadający kategorię 1.1 UCI. Łączna trasa wyścigu wynosiła 184,9 km. Pierwsze 120 kilometrów trasy wiodło drogami wokół Berlina gdzie zlokalizowano zarówno start jak i metę wyścigu. Ostatnie kilometry trasy prowadziły już ulicami Berlina gdzie pokonywano osiem rund po 8,9 kilometra każda.Trasa, niezmienna od początku rozgrywania wyścigu, prowadziła po wyjątkowo płaskim terenie i z góry wiadomym było, że o zwycięstwo będą walczyć sprinterzy.

Trasa wyścigu Garmin ProRace 2013.

Zgodnie z przewidywaniami o zwycięstwie w wyścigu zadecydował sprint na ulicach Berlina. Wygrał go Marcel Kittel, który pokonał Włocha Matteo Pelucchiego (IAM Cycling) oraz ubiegłorocznego zwycięzcę – Andre Greipela (Lotto-Belisol).

W wyścigu startowali również kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. W doborowej stawce sprinterów dobrze zaprezentowali się dwaj sprinterzy ekipy: Grzegorz Stępniak i Bartek Matysiak. Stępniak finiszował na  13. pozycji, zaś Matysiak minął linię mety na 29 miejscu.